رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 23 خبر


  • یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
  • الأحد ۱۴ رجب ۱۴۴۴
  • 2023 Sunday 5 February

مستند «روایت اول» به کارگردانی حسن علیزاده فرد در گفت‌وگو با روزنامه‌نگاران، پوشش خبری سقوط هواپیمای اوکراینی را مورد بررسی قرار داده است. به نقل از شبکه مستند، روایت اول‌ به کارگردانی حسن علیزاده فرد و تولید جدید شبکه مستند سیما است که امشب ۱۸ دی همزمان با سالگرد سقوط هواپیمای اوکراینی از تلویزیون پخش می‌شود. علیزاده فرد […]

مستند «روایت اول» به کارگردانی حسن علیزاده فرد در گفت‌وگو با روزنامه‌نگاران، پوشش خبری سقوط هواپیمای اوکراینی را مورد بررسی قرار داده است.

به نقل از شبکه مستند، روایت اول‌ به کارگردانی حسن علیزاده فرد و تولید جدید شبکه مستند سیما است که امشب ۱۸ دی همزمان با سالگرد سقوط هواپیمای اوکراینی از تلویزیون پخش می‌شود.
علیزاده فرد با اشاره به سوژه این مستند گفت: مستند روایت اول، ماجرای سقوط هواپیمای اوکراینی را از منظری متفاوت مورد بررسی قرار داده است. این فیلم در گفت‌وگو با روزنامه‌نگاران و کارشناسان رسانه، پوشش خبری این اتفاق را که یکی از موضوعات پربحث درباره آن بود، مورد بحث قرار داده است.

این مستندساز با اشاره به مصاحبه با چهره‌های شناخته شده رسانه‌ای کشور گفت: از جمله روزنامه‌نگارانی که در این مستند مقابل دوربین ما نشستند می‌توان به عبدالله گنجی مدیر مسئول روزنامه همشهری، سیدعلی میرفتاح سردبیر اسبق روزنامه اعتماد، مسعود فروغی سردبیر روزنامه فرهیختگان و آرش خوشخو سردبیر و مدیر مسئول روزنامه هفت صبح اشاره کرد. البته بسیار علاقه‌مند بودیم که با چهره‌های رسانه دیگری نیز مصاحبه بگیریم که متأسفانه دوست نداشتند و یا می‌گفتند حق مصاحبه نداریم.

وی ادامه داد: هم‌چنین از تصاویر آرشیوی موجود، به ویژه سخنان سردار حاجی‌زاده نیز برای ساخت این مستند استفاده کردیم.
علیزاده درباره انتخاب نام این مستند گفت: اسم این فیلم را «روایت اول» گذاشتیم، چرا که معتقدم رسانه‌های ما باید قبل از هر رسانه دیگری «روایت اول» از ماجراها را بگویند، نه اینکه خط رسانه‌ای در اختیار رسانه‌های خارجی قرار گیرد. به صورت کلی در این مستند می‌گوییم هر اتفاقی که در کشور رخ می‌دهد، قبل از اینکه رسانه‌های خارج از کشور روایت کنند، باید رسانه‌های خودمان، درباره‌اش سخن بگویند. متاسفانه در این زمینه ضعف جدی داریم و نوعی بی‌اعتمادی بین مردم مردم، حاکمیت و رسانه اتفاق افتاده است.

عوامل ساخت این مستند عبارتند از:
تهیه‌کننده و کارگردان: حسن علیزاده فرد، نویسنده: مهدی پورصفا، صدا گذار: عرفان حسن‌زاده، برنامه‌ریز: علی محمد صادق، گوینده متن: عیسی زمانی، تصویربردار: حسن علیزاده فرد و صدابردار: محسن خوشجا.
«روایت اول» تولید شبکه مستند، امشب، یکشنبه ۱۸ دی ساعت ۲۱:۳۰ از تلویزیون پخش می‌شود و تکرارش روز بعد ساعت ۹:۳۰ و سه شنبه ۲۰ دی ساعت ۲۰:۳۰ خواهد بود.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار