رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 15 خبر


  • شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲
  • السبت ۱۰ رمضان ۱۴۴۴
  • 2023 Saturday 1 April

تهیه کننده و کارگردان مجموعه تلویزیونی «زندگی بهتر» از حضور بازیگران جدید در سری بعدی آن خبر داد. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، پخش مجموعه جدید «زندگی بهتر» از اوایل دی ماه گذشته در شبکه آموزش سیما آغاز شده و این روزها آخرین قسمت های آن روی آنتن می […]

تهیه کننده و کارگردان مجموعه تلویزیونی «زندگی بهتر» از حضور بازیگران جدید در سری بعدی آن خبر داد.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، پخش مجموعه جدید «زندگی بهتر» از اوایل دی ماه گذشته در شبکه آموزش سیما آغاز شده و این روزها آخرین قسمت های آن روی آنتن می رود.

عبدالرضا فیروزان طراح و تهیه کننده و کارگردان «زندگی بهتر» که در گروه آموزش های رسمی شبکه آموزش با مشارکت سازمان نهضت سوادآموزی تولید شده است، گفت: ترکیب فعلی بازیگران با بودجه ای که ویژه یک برنامه ترکیبی اختصاص داده شده بود، شکل گرفت. بودجه ای که قطعاً برای ساخت اثری نمایشی کافی نبود، اما به لطف همه عوامل گروه و همراهی بی دریغشان «زندگی بهتر» به خوبی مدیریت و ساخته شد. حالا هم که بازخوردهای خوبی در پخش گرفته ایم، قرار است مجموعه وسعت بیشتری بگیرد و در فصل های بعدی وارد زندگی شخصی کاراکترهای مجموعه شویم و موارد مورد نظر بویژه سوادآموزی را با شاخصه های این زندگی ها و اعضای خانواده شان بسنجیم و روایت کنیم. ضمن اینکه بازیگران شناخته شده دیگری را نیز در سری بعدی خواهیم دید. هرچند در این مجموعه بالغ بر ۵۰ بازیگر داشتیم و در کل از ترکیب فعلی بازیگران هم راضی هستم. ضمن اینکه ما شاهد قصه های ساده و روانی بودیم که برشی از زندگی و موقعیت افراد در پیوند با سوادآموزی است.

او همچنین درباره ترکیب دو قالب مستند و درام در «زندگی بهتر» توضیح داد: من سالهاست که برای تلویزیون مجموعه هایی از این دست ساخته ام و با نقش و کارکرد برنامه های مستند و داستانی در چنین محصولاتی آشنایی کامل دارم. در «زندگی بهتر» هدف اصلی معرفی فعالیت مراکز یادگیری محلی در دل دو قالب درام و مستند مدنظر قرار داشت و از قابلیت های هر یک از این دو برای رسیدن به هدف اصلی بهره گرفتیم تا مکمل یکدیگر باشند. مثلاً در بخش مستند تلاش بیشتری برای معرفی این مراکز در شهرستانها داشتیم. هرچند معتقدم کار نمایشی اثرگذاری بهتری دارد و در مجموعه «زندگی بهتر» این ترکیب جواب داده است و بازخوردهای مناسبی گرفته ایم.

کارگردان و تهیه کننده مجموعه های «ماجراهای خانواده آقای فرهمند» و «زندگی شگفت انگیز است» افزود: در هر قسمت مجموعه تلویزیونی «زندگی بهتر» در مرکز یادگیری محلی، اتفاقاتی مرتبط با موضوعات مجموعه با محوریت مهارت های اساسی زندگی می افتند. هر بار برای مشکلات پیش آمده، توسط مدیر و کارکنان این مرکز راهکارهایی ارائه و با استفاده از مهارتهای اساسی زندگی که به آن پرداخته می شود، شاهد شکل گیری زندگی بهتری برای افراد خواهیم بود. البته در نگاه اول مجموعه تلویزیونی «زندگی بهتر» صرفاً به فعالیت مراکز یادگیری محلی که متعلق به نهضت سوادآموزی هستند و دروس مهارت های اساسی زندگی در آنها به شرکت کنندگان آموزش داده می شود، پرداخته اما در نگاه کلان تر، ضمن اینکه نقش سواد و پیوند سواد با زندگی را مطرح می کنیم، به مهارت های اساسی زندگی هم پرداخته شده است.

یادآور می شود فیروزان تاکنون نویسندگی، کارگردانی و تهیه کنندگی مجموعه هایی چون «تقدیر»، «دو قدم تا بهشت»، «روی خط زندگی»، «چتر خوشبختی»، «قلم و بیان»، «فرصتی برای همه»، «مدرسه اى براى همه»، فیلم های داستانى «رقص دنیا»، «گل محمدى» و … را به عهده داشته است.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار