رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲
  • الثلاثاء ۶ رمضان ۱۴۴۴
  • 2023 Tuesday 28 March

فصل جدید «کادر فنی» برنامه ای تولیدشده با هدف طرح و بررسی آخرین اخبار و مسائل روز ورزش ایران روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه ساعت ۱۸ تا ۱۹:۱۵ از شبکه ورزش پخش خواهد شد . به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، «کادر فنی» به تهیه کنندگی صادق شهربانویی، سردبیری […]

فصل جدید «کادر فنی» برنامه ای تولیدشده با هدف طرح و بررسی آخرین اخبار و مسائل روز ورزش ایران روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه ساعت ۱۸ تا ۱۹:۱۵ از شبکه ورزش پخش خواهد شد .

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، «کادر فنی» به تهیه کنندگی صادق شهربانویی، سردبیری محسن اثیمی و اجرای حافظ کاظم زاده و عمادالدین اعرابی  پخش می شود .محسن اثینی سردبیر محتوایی برنامه «کادر فنی» رویکرد این برنامه در فصل جدید را این گونه بیان کرد: رشته های غیرفوتبالی در ایران همواره مهجور بوده اند. این ماجرا مربوط به دیروز و امروز نیست و سال هاست که چنین موضوعی دیده می شود. البته که در دنیا نیز فوتبال کاملا با رشته های دیگر متفاوت است و سهم بیشتری به خود اختصاص می دهد. اما یک تفاوت عمده وجود دارد و آن هم اینکه در بسیاری از کشورها به رشته های غیر فوتبالی به اندازه سهم شان توجه می شود. اتفاقی که در ایران رخ نمی دهد. از آنجایی که فوتبال در دنیا جایگاهی ویژه دارد، بیشتر به آن توجه می شود، مسائل مالی آن متفاوت است اما نکته اینجاست که در ایران برخلاف بسیاری از کشورها رشته های غیر فوتبالی هم از نظر امکانات و هم از لحاظ مادی مورد حمایت چندانی واقع نمی گیرند. موضوعی که بسیاری نام «تبعیض» را روی آن گذاشته اند. از این رو رشته های غیر فوتبالی نیازمند توجه ای خاص هستند و برنامه ای باید باشد تا حرف آنها را بشنوند و درخواست شان را پیگیری کند.

وی در خصوص این برنامه گفت: «کادر فنی» با این هدف فصل جدید خود را شروع کرد که صدای رشته های منهای فوتبالی باشد و آنها را بیشتر در کانون توجه قرار دهد. اگر چه در این برنامه در برخی موارد به مسائل فوتبالی نیز پرداخته می شود اما سهم آن اندک و ناچیز و در حد خبر یا نهایتا ارتباط تلفنی چند دقیقه ای است. تمام میهمانان این برنامه از رشته های غیر فوتبالی و بر اساس اتفاقات روز هستند.

اثینی درباره تیم تولید محتوای برنامه «کادر فنی» گفت: تیم تولید برنامه با رصد تمام اتفاقات هفته سعی در پوشش کامل خبرها و رویدادها دارند. تهیه گزارش از اردوهای رشته های مختلف و پوشش رویدادها در طول هفته انجام می شود. میهمانان برنامه نیز با توجه به اتفاقات روز از بین روسای فدراسیون ها، مربیان و مسئولان تیم ها و ورزشکارام انتخاب می شوند کما اینکه در قسمت هایی که از این برنامه تاکنون پخش شده شاهد حضور چند رئیس فدراسیون، سرمربی و ورزشکار بوده ایم. همچنین در روزهای پنجشنبه نیز بخشی مختص بانوان وجود دارد که در آن به صورت خاص به ورزش بانوان پرداخته می شود و میهمان آن هم مربیان، ورزشکاران یا مسئولان خانم هستند.

سردبیر محتوایی برنامه گفت: علاوه بر مسائل روزمره، پرداختن به مسائل کلان نیز در دستور کار برنامه کادر فنی قرار دارد. یکی از این موارد، بحث بودجه ورزش است که «کادر فنی» با دعوت از میهمانی که در این حوزه تسلط کافی داشت به ابعاد مختلف آن پرداخت. علاوه بر این در بخش های دیگر برنامه به بهانه های مختلف این موضوع مطرح و عنوان شده که بودجه ورزش در سال بازی های آسیایی و سال کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ کافی نیست و باید افزایش یابد.

محسن اثینی سردبیر محتوایی «کادر فنی» خاطر نشان کرد: هدف اصلی این برنامه این است که حرف دل اهالی منهای فوتبال را به گوش مسئولان برساند و تلاش کند آنها به حق شان و جایگاه واقعی شان دست یابند. در این مدت به لطف خدا بازخوردهای مثبتی نیز گرفته شده و موارد مطرح شده در این برنامه واکنش های زیادی را در بر داشته است. برنامه «کادر فنی» بنا دارد همین رویه را ادامه داده و با دعوت از صاحب نظران در هر حوزه، مسائل مربوط به آن حوزه را به دقت موشکافی کند تا سهمی در ارتقای رشته هایی داشته باشد که در بازی های آسیایی، المپیک، جام جهانی و دیگر رویدادهای بین المللی پرچم ایران را بالا می برند و افتخار آفرینی می کنند. «کادر فنی» تلاش می کند سهمی هر چند اندک در اهتزاز پرچم مقدس ایران در میادین بین المللی داشته باشد.

گفتنی است در دو سال گذشته، سه فصل از برنامه «کادر فنی» روی آنتن شبکه ورزش رفته است.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار