رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲
  • الأحد ۸ ذو القعدة ۱۴۴۴
  • 2023 Sunday 28 May

«روزگار گل آقایی» به تهیه کنندگی و کارگردانی حسن یادگاری پرتره‌ای از کیومرث صابری فومنی پایه‌گذارِ مؤسسهٔ گُل‌آقا، نویسنده، طنزنویس و معلم ایرانی دوشنبه ۱۱ اردیبهشت از شبکه مستند پخش می‌شود. به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، حسن یادگاری کارگردان و تهیه کننده «روزگار گل آقایی» اظهار کرد: به اعتقاد من کیومرث صابری از چهره […]

«روزگار گل آقایی» به تهیه کنندگی و کارگردانی حسن یادگاری پرتره‌ای از کیومرث صابری فومنی پایه‌گذارِ مؤسسهٔ گُل‌آقا، نویسنده، طنزنویس و معلم ایرانی دوشنبه ۱۱ اردیبهشت از شبکه مستند پخش می‌شود.

به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، حسن یادگاری کارگردان و تهیه کننده «روزگار گل آقایی» اظهار کرد: به اعتقاد من کیومرث صابری از چهره های مهم فرهنگی و هنری تاریخ معاصر ایران است و نقش بی بدیلی در جریان نقد طنازانه و اعتراض با زبانی نرم ایفا کرده است. این چهره فرهنگی پس از انقلاب خصوصا پس از جنگ که طنز محدود شده بود راه شوخی را باز کرد و رسانه اش واسطه موثری بین مردم و حاکمیت شناخته می شد.

وی گفت: هنر اصلی مرحوم صابری فارغ از مهارت های ژورنالیستی اش، دیپلماسی فرهنگی بود، او مدیر قهاری بود که در «گل آقا» با زبانی شیرین و بران موضوعات مهم روز را به ورطه نقد می کشید.

این تهیه کننده گفت: با «بچه ها گل آقا» بزرگ شدم و ارتباط خوبی با این مجله داشتم، از طرفی می دیدم که گل آقا رسانه محبوبی بین بزرگترهاست، همین شناخت جرقه ساخت مستند «روزگار گل آقایی» را در ذهنم روشن کرد.

وی افزود: ساخت این مستند حدود یکسال طول کشید و در آن حدود ۲۵ نفر از همکاران و سیاستمدارانی که کیومرث صابری را خوب می شناسند از تجربه همکاری و رفاقت با «گل آقای ایران» می گویند.

کیومرث صابری فومنی که در میان توده‌های مردم به «گل آقا» شهرت دارد از برجسته‌ترین نویسندگان و طنزنویسان معاصر به شمار می‌آید. او نویسنده‌ای فرم‌گرا و در نظیره‌سازی از منابع غنی ادبیات فارسی، فوق‌العاده توانا بود. شیوه نگارش صابری، سهل، ممتنع و غیرقابل تقلید بود.

«روزگار گل آقایی» به مناسبت سالروز درگذشت صابری در جدول پخش شبکه مستند قرار گرفته و دوشنبه ساعت ۲۰:۴۵ و سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ساعت ۸:۳۰ از این شبکه پخش می شود.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار