رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲
  • الأربعاء ۱۹ ربيع أول ۱۴۴۵
  • 2023 Wednesday 4 October
  • یکشنبه 7 خرداد 1402 - 11:10
  • کد خبر : 123215
  • هنر
  • چاپ خبر : مدرسه «قصه‌های مجید» به چرخه آموزش باز می‌گردد
مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان:

مدرسه «قصه‌های مجید» به چرخه آموزش باز می‌گردد

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: مدرسه «شهید حلبیان» (محل ضبط قسمت‌هایی از سریال قصه‌های مجید) به چرخه آموزش باز خواهد گشت و کارگروه احیای آن راه‌اندازی می‌شود. مدرسه‌ شهید حلبیان، نخستین مدرسه‌ «آلیانس» (اتحاد) در شهر اصفهان است که در سال ۱۲۸۰ افتتاح شد. بخش هایی از ساختمان این مدرسه در اوائل دهه […]

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: مدرسه «شهید حلبیان» (محل ضبط قسمت‌هایی از سریال قصه‌های مجید) به چرخه آموزش باز خواهد گشت و کارگروه احیای آن راه‌اندازی می‌شود.

مدرسه‌ شهید حلبیان، نخستین مدرسه‌ «آلیانس» (اتحاد) در شهر اصفهان است که در سال ۱۲۸۰ افتتاح شد. بخش هایی از ساختمان این مدرسه در اوائل دهه ۹۰ تخریب شد. این مدرسه محل ضبط قسمت‌هایی از سریال «قصه‌های مجید» به کارگردانی کیومرث پوراحمد در سال ۱۳۶۹ بود.

روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان شنبه به نقل از محمدرضا ابراهیمی اعلام کرد: مدرسه شهید حلبیان مدرسه خاص بوده و یک ساختمان صرف نیست و هر آنچه که مانع قانونی وجود داشته باشد برای حل مشکلات این مدرسه ماندگار برطرف خواهیم کرد.

وی در نشست احیای مدرسه شهید محمدباقر حلبیان با بیان اینکه مانع بالاتر از سطح اختیارات را هم بررسی خواهیم کرد، افزود: در این زمینه جلسه های مختلفی پیش از این گذاشته شده و به دلایلی ابتر مانده است.

وی ادامه داد: باید برنامه زمان‌بندی داشته باشیم تا فرایند لازم برای احیای این مکان مشخص شود و اهتمام همه بر این باشد که چگونه بتوان این مدرسه را احیا کرد.

ابراهیمی با بیان اینکه مدرسه شهید حلبیان هویت‌بخش و هویت آفرین است، تصریح کرد: برای حفظ این بنا باید هویت مدرسه آن حفظ شود، ما موافق ایجاد مدرسه هنرستان هنرهای صنایع‌دستی هستیم چرا که رویکرد ما تجاری‌سازی مدارس است.

وی با اشاره به اینکه مدرسه‌ای که دانش‌آموزان وارد می‌شوند باید مقاوم باشد، افزود: از این‌رو کارگروه احیای مدرسه شهید حلبیان راه‌اندازی خواهد شد، رویکرد ما این است که به‌نوعی وقت را از دست ندهیم و عام بودن مدرسه لحاظ شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: مبلغی که برای احیا و مرمت مدرسه حلبیان موردنیاز است از طریق خیران و مشارکت افرادی که در همین مدرسه تحصیل‌کرده‌اند امکان‌پذیر است.

مهدی طغیانی، افزود: احیای این مدرسه با مشکل کمبود اعتبار روبه‌رو نبوده و تنها بوروکراسی اداری است که احیای آن را به تأخیر انداخته است.

وی با بیان اینکه چنانچه فراخوان عمومی برای احیای این مدرسه در زمینه استفاده از تخصص‌ها و تأمین اعتبار اعلام شود، همه مردم استقبال خواهند کرد، خاطرنشان کرد: برای این امر ضروری است میراث‌ فرهنگی نقش نظارتی خود را داشته باشد و اداره نوسازی مدارس برای مرمت و احیای آن ورود کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه برآورد اولیه اعتبار موردنیاز برای احیای مدرسه شهید حلبیان ۱۵ میلیارد تومان است، ادامه داد: ضروری است که احیای این مدرسه ظرف سه ماه آینده با سرعت بیشتری در دستور کار قرار گیرد.

طغیانی گفت: امروز هر شهروندی که از کنار مدرسه حلبیان عبور می‌کند آنجا را فضایی فراموش شده می‌بیند و این در حالی است که این هویت باید برای اصفهان زنده بماند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، مدرسه شهید محمدباقر حلبیان مدرسه‌ای پر آوازه در سراسر ایران است، این مدرسه در گذشته هر نوبت آموزشی هر روز را با حدود یک هزار دانش‌آموز سپری می‌کرد.

بسیاری از مردم ایران مدرسه ۱۰۰ ساله شهید حلبیان را با «قصه‌های مجید» می شناسند، سریالی که بخش زیادی از آن در کلاس‌های درس، راهروها و حیاط این مدرسه ضبط شد و لحظات شیرینی را برای همه ایرانیان به ارمغان آورد.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار