رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 19 خبر


  • یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
  • الأحد ۲۰ جماد أول ۱۴۴۵
  • 2023 Sunday 3 December

جواد قارایی که عکسی از او در فضای مجازی در عمان و با مسئولان این کشور با تیترهای «مهاجرت» منتشر شده است تاکید کرد که هیچ گاه به هیچ کشوری در جهان مهاجرت نمی‌کند. جواد قارایی مستندساز درباره شایعه مهاجرتش به عمان و فعالیت در حوزه گردشگری این کشور که از صبح امروز در برخی […]

جواد قارایی که عکسی از او در فضای مجازی در عمان و با مسئولان این کشور با تیترهای «مهاجرت» منتشر شده است تاکید کرد که هیچ گاه به هیچ کشوری در جهان مهاجرت نمی‌کند.

جواد قارایی مستندساز درباره شایعه مهاجرتش به عمان و فعالیت در حوزه گردشگری این کشور که از صبح امروز در برخی شبکه‌های اجتماعی بازنشر شده است، بیان کرد: من پیش از این هم گفته‌ام که تحت هیچ شرایطی از ایران مهاجرت نمی‌کنم و حرف مرد هم یکی است.

وی ادامه داد: موقعیت‌های زیادی داشتم که به کشورهای مختلفی مهاجرت کنم اما افتخار می‌کنم که همیشه در کشور خودم مانده‌ام و حتی فرزندم را در ایران به دنیا آورده‌ام و شناسنامه‌اش ایرانی است.

قارایی درباره حضورش در عمان نیز بیان کرد: من هیچ‌گاه مهاجرت نمی‌کنم اما دوست دارم در حوزه تخصصی خودم که به آن عشق دارم کار کنم، در صنعت گردشگری که حوزه حرفه‌ای من است در جلسه‌ای به عمان دعوت شدم و قرار است مجموعه مستندی به این منظور بسازم.

وی اضافه کرد: با این حال همیشه دوست داشته‌ام همین فعالیت را در کشور خودم داشته باشم، در جلسه با رییس‌جمهور هم که دعوت شدم به مشکلاتی در کشور اشاره کردم که اینها می‌تواند با تبلیغ در حوزه گردشگری رفع شود. به‌طور مثال ما مشکل آب داریم، مشکل کارآفرینی، ایران هراسی و… داریم و گردشگری اینها را از بین می‌برد. کارآفرینی گسترده به‌وجود می‌آورد. تبلیغات منفی خیلی از سیاستمداران در غرب را خنثی می‌کند اما مسئولان این حوزه را خیلی جدی نگرفته‌اند.

این مستندساز با اشاره به طرحی که به عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث ارائه داده بود، گفت: طرحی هم به آقای ضرغامی دادم درباره سفر به ایران و تصویری که عده‌ای از ایران به عنوان کشوری تروریستی دارند و بعد در این سفر متوجه می‌شوند که چقدر ذهنیتشان اشتباه بوده است. قرار بود دو چهره خارجی معروف جلوی دوربین من بیایند و در این مجموعه مستند حضور داشته باشند اما وزارت گردشگری حمایت نکرد و بخش برون مرزی سازمان صداوسیما هم متاسفانه حمایت نکرد.

وی اضافه کرد: خیلی هم دوست داشتم «ایرانگرد کوچک» را برای کودکان و نوجوانان بسازم چون این گروه سنی فکر می‌کنند کشورهای دیگر در هر زمینه‌ای جاذبه‌های بسیار دارد و مرغ همسایه برایشان غاز است. اما این طرح هم در صداوسیما به سرانجام نرسید. بعد از اینکه فصل پنجم «ایرانگرد» را ساختم بخشی از آن زمستان سال گذشته و بخشی هم در نوروز به پخش رسید و در نهایت فصل ششم «ایرانگرد» هنوز به جایی نرسیده است البته طرح مدت زیادی است که قرار است به تصویب برسد و هنوز درگیر بروکراسی‌های اداری است.

قارایی تصریح کرد: چندین ماه است در خانه بیکار نشسته‌ام و احساس می‌کردم به من فشار می‌آید. با خودم فکر می‌کنم مفید هستم یا خیر؟ بروکراسی‌ها کمی اذیت‌کننده است البته این را هم بگویم از صداوسیما هم تشکر می‌کنم که در این سال‌ها همیشه مرا حمایت کرده است.

وی درباره مستندسازی در عمان اظهار کرد: به عمان من دعوت شدم تا مستند بسازم. آنها می‌خواهند طی ۱۵ تا ۲۰ سال پیش رو همه جاذبه‌های کشورشان را به کشورهای جهان معرفی کنند. ایران هزار برابر عمان جاذبه دارد اما متاسفانه وزارت گردشگری ایران چندان تمایلی به برنامه‌سازی در این زمینه ندارد. دعوت شدم و عکس‌های منتشرشده هم مربوط به همین دعوت بود و این شائبه مهاجرت را پیش آورده است درحالیکه قرار نیست به کشوری مهاجرت کنم.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار