رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 9 خبر


  • جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
  • الجمعة ۷ ربيع أول ۱۴۴۵
  • 2023 Friday 22 September

تولید مجموعه مستند «ساکنین ساحل سلامت» که به موضوع زنان از جمله هویت، آزادی و نقش آفرینی زن در اجتماع می پردازد، آغاز شد. به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی شبکه سه سیما، تولید مستند ساکنین ساحل سلامت که به بیان نگرش‌ها، تعاریف مکاتب مختلف بشری و چالش های مختلف حوزه‌ی زنان می‌پردازد، […]

تولید مجموعه مستند «ساکنین ساحل سلامت» که به موضوع زنان از جمله هویت، آزادی و نقش آفرینی زن در اجتماع می پردازد، آغاز شد.

به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی شبکه سه سیما، تولید مستند ساکنین ساحل سلامت که به بیان نگرش‌ها، تعاریف مکاتب مختلف بشری و چالش های مختلف حوزه‌ی زنان می‌پردازد، به تهیه کنندگی و کارگردانی محمدرضا عبدالحمیدی آغاز شد.

وی درباره این پروژه‍‌ در دست تولید گفت: ساکنین ساحل سلامت یک سریال مستند است که در ۶ قسمت پیش بینی شده و در هر قسمت یکی از موضوعات چالشی در حوزه زنان از جمله هویت زن ، مفهوم آزادی و نقش آفرینی زن در اجتماع را مرور می کند.

تهیه کننده و کارگردان این مستند تصریح کرد: ایده‌پردازی و تولید محتوای این مجموعه از تابستان ۱۴۰۱ و پیش از حوادث پاییز سال گذشته آغاز شد و با پایان یافتن پژوهش، وارد مرحله تصویربرداری و تولید شده است.

عبدالحمیدی اضافه کرد: ساکنین ساحل سلامت، کامل ترین مجموعه با موضوع زنان در قالب مستند است که به بیان نگرش‌ها و تعاریف مکاتب مختلف بشری از زن و مقایسه تطبیقی آن با شریعت اسلام و انقلاب اسلامی می‌پردازد.

وی مخاطب این مجموعه را آحاد جامعه دانست و خاطرنشان کرد: در مرحله پژوهش و تولید تلاش شده است مفاهیم پیچیده به شیوه‌ای ساده، شیوا و جذاب روایت شود تا به شناخت بیشتر در این حوزه منتج شود.

عبدالحمیدی خاطر افزود: حضور بیش از ۳۰ نفر از بزرگ ترین کارشناسان حوزه‌ی زنان کشور در این مجموعه مستند، اتفاقی کم نظیر و یا حتی بی نظیر است و من این مستند را یک گردهمایی بزرگ و منحصر به فرد برای ایجاد تقاطع نظری بین آرای متخصصین مختلف می‌دانم و تمام تلاش من و تیمم بر این است که اثری ماندگار در حوزه‌ی زنان خلق کنیم.

وی درباره‌ زمان پخش این مجموعه گفت: تولید ساکنین ساحل سلامت به تازگی شروع شده و همانطور که می‌دانید موضوعات این چنینی نیاز به دقت بالایی در پرداخت محتوا چه در فاز پژوهش، چه در فاز تولید و از همه مهم‌تر در فاز پس تولید دارند. بنابراین نباید انتظار داشت که یک شبه این مجموعه به خروجی برسد. ما با درک این موضوع که جامعه در این روزها نیاز مبرم و آنی به تبیین و توصیف مسئله‌ی زنان دارد پا در این مسیر گذاشتیم اما انتظار خروجی زودهنگام از این مسئله نباید داشت و باید اجازه بدیم تا مطالب مهمی که در حال ضبط و تولید آن هستیم به پختگی رسیده و این قابلیت را پیدا کند تا بتواند ارتباط خوبی با جامعه برقرار کنیم.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار