رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 21 خبر


  • پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲
  • الخميس ۱۳ ربيع أول ۱۴۴۵
  • 2023 Thursday 28 September

مستند «ورای صلح و جنگ» با محوریت زندگی مرحوم حجت‌الاسلام علی اکبر ابوترابی‌فرد، نقش اندیشه اسلامی -ایرانی در صلح جهانی و ابعاد بین‌المللی سال‌های اسارت پنجشنبه ۲۶ مرداد حوالی ساعت ۱۵:۴۵ از شبکه پنج سیما روانه آنتن می‌شود. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن […]

مستند «ورای صلح و جنگ» با محوریت زندگی مرحوم حجت‌الاسلام علی اکبر ابوترابی‌فرد، نقش اندیشه اسلامی -ایرانی در صلح جهانی و ابعاد بین‌المللی سال‌های اسارت پنجشنبه ۲۶ مرداد حوالی ساعت ۱۵:۴۵ از شبکه پنج سیما روانه آنتن می‌شود.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن مستند «ورای صلح و جنگ» با روایتی متفاوت از زمان حضور حجت‌الاسلام سید علی‌اکبر ابوترابی‌فرد در اردوگاه اسرای ایرانی در عراق و  بخشی از ابعاد بین‌المللی اسارت آزادگان سرافراز هشت سال دفاع مقدس روانه آنتن می‌شود.تصویر کردن گستره جغرافیایی اردوگاه‌هایی که رزمندگان ایرانی در آن اسیر بودند و شیوه مدیریت حاج آقا ابوترابی فرد از نکاتی است که در این مستند مورد توجه قرار گرفته است. فیلمبرداری مستند «ورای صلح و جنگ» سال ۹۶ انجام شد. تصاویر دیده ‌نشده از مکان‌هایی که قبل از آن دوربین به آنجا نرسیده و بازخوانی اسنادی از صلیب صلح که برای مخاطبان بسیار جذاب خواهد بود بخشی از این مستند را تشکیل می‌دهند.
«ورای صلح و جنگ» مستندی ۳۰ دقیقه‌ای به کارگردانی و تهیه کنندگی رضا عسگرلو در کشورهای سوئیس و فرانسه تصویربرداری شده است و در کنار پرداختن به شخصیت حجت الاسلام علی اکبر ابوترابی فرد ، تاثیرگزاری او بر ماموران صلیب سرخ و نقش اندیشه اسلامی -ایرانی رادر صلح جهانی و حقوق بین‌المللی بشر دوستانه مورد بررسی قرار داده است.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار