رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 14 خبر


  • یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲
  • الأحد ۹ ربيع أول ۱۴۴۵
  • 2023 Sunday 24 September
  • جمعه 27 مرداد 1402 - 12:03
  • کد خبر : 129375
  • تئاتر
  • چاپ خبر : «قلاده‌های سرخ» در پردیس تئاتر تهران ویژه بانوان اجرا می‌شود

کارگردان نمایش «قلاده‌های سرخ» که این روزها در پردیس تئاتر تهران اجرا می‌شود، گفت که این نمایش درباره تأثیر جایگاه زن در سرنوشت جامعه است و ویژه بانوان اجرا می‌شود. حدیقه حیدری نویسنده و کارگردان نمایش «قلاده‌های سرخ» که این روزها در پردیس تئاتر تهران روی صحنه می‌رود، درباره موضوع این اثر نمایشی گفت: «قلاده‌های سرخ» […]

کارگردان نمایش «قلاده‌های سرخ» که این روزها در پردیس تئاتر تهران اجرا می‌شود، گفت که این نمایش درباره تأثیر جایگاه زن در سرنوشت جامعه است و ویژه بانوان اجرا می‌شود.

حدیقه حیدری نویسنده و کارگردان نمایش «قلاده‌های سرخ» که این روزها در پردیس تئاتر تهران روی صحنه می‌رود، درباره موضوع این اثر نمایشی گفت: «قلاده‌های سرخ» دربره تأثیر جایگاه زن در سرنوشت جامعه است. این نمایشنامه از صدر اسلام شروع می‌شود و به حضرت فاطمه زهرا (س)، اتفاقات پس از رحلت پیامبر اکرم (ص)، زمان حضرت علی (ع)، امام حسن (ع) و امام حسین (ع) می‌پردازد و در انتها گریزی به عصر حاضر دارد.

وی درباره اینکه چه میزان از موضوع نمایش بر اساس مستندات تاریخی و پژوهش‌هایی است که انجام شده، یادآور شد: بخشی از نمایش بر اساس تخیل من به عنوان نویسنده شکل گرفته ولی جریاناتی که به آن‌ها پرداخته شده همه بر اساس مستندات تاریخی است. این نمایشنامه به سمع و نظر استاد محمدحسین رجبی دوانی رسیده و مورد تأیید اوست.

حیدری درباره تعداد شخصیت‌های نمایش «قلاده‌های سرخ» و شیوه اجرای آن، توضیح داد: این نمایش دارای ۸ کاراکتر اصلی، ۵ کاراکتر فرعی و ۱۸ نفر گروه فرم است و با موضوعی زنانه ویژه بانوان اجرا می‌شود. «قلاده‌های سرخ» در فضای سوررئال و ذهنی روایت می‌شود و قسمت عمده آن دیالوگ‌محور و بخشی از آن نیز با حرکات فرم طراحی و اجرا می‌شود.

کارگردان «قلاده‌های سرخ» تأکید کرد: این نمایش پیوند تاریخ با وقایع حال حاضر است.

وی درباره اینکه چرا این اثر نمایشی تنها ویژه بانوان اجرا می‌شود، گفت: گروه «حسیبا» گروهی است که نمایش‌هایی ویژه بانوان اجرا می‌کند و موضوعاتی که مدنظر قرار می‌دهد موضوعاتی زنانه است.

حیدری درباره میزان استقبال مخاطبان از اجرای «قلاده‌های سرخ»، تصریح کرد: سالن اجرا ظرفیتی یک هزار نفری دارد و استقبال نسبتا خوبی از نمایش شده است. البته استقبالی که انتظار داشتیم نبود. با وجود تبلیغات خوبی که داشتیم متأسفانه برخی ارگان‌ها و نهادها که قول‌هایی برای تبلیغات و جذب مخاطب به ما داده بودند به قول خود عمل نکردند و این در حالی است که گروه یک سال برای تولید و اجرای این نمایش زحمت کشیده است.

وی در پایان درباره زمان پایان اجرای «قلاده‌های سرخ»، گفت: این نمایش که از ۱۵ مرداد روی صحنه رفته است تا ۳۰ مرداد به اجرای خود ادامه می‌دهد.

فاطمه طاهری‌نسب، فاطمه محمدی، فاطمه رحیمی، فاطمه حاجی اسفندیاری، مبینا حاجی‌زاده، مائده سادات حسینی، ریحانه عمرانی، النا غضنفری، از جمله بازیگران نمایش «قلاده‌های سرخ» هستند.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار