رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 21 خبر


  • پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲
  • الخميس ۱۳ ربيع أول ۱۴۴۵
  • 2023 Thursday 28 September

در دهمین سالگرد ابتکار کمربند و جاده چین، رسانه ملی و شبکه CGTN چین، مستندی در این خصوص به صورت مشترک تولید می کنند. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، سازمان صداوسیما و شبکه CGTN چین، در دهمین سالگرد ابتکار کمربند و جاده چین، مستندی در دو ورژن (نسخه) هشت و […]

در دهمین سالگرد ابتکار کمربند و جاده چین، رسانه ملی و شبکه CGTN چین، مستندی در این خصوص به صورت مشترک تولید می کنند.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، سازمان صداوسیما و شبکه CGTN چین، در دهمین سالگرد ابتکار کمربند و جاده چین، مستندی در دو ورژن (نسخه) هشت و ۳۰ دقیقه‌ای را به صورت مشترک تولید می‌کنند.این مستند درباره ایران، بخشی از یک مجموعه مستند ۱۳ قسمتی با عنوان «ندای جاده ابریشم» است که در کشورهای آسیایی، آفریقایی، اروپا و آمریکای مرکزی تولید می‌شود و از شهریور تا مهر از این شبکه چینی پخش خواهد شد.
در این مستند قرار است ضمن بازنمایی میراث غنی فرهنگی ایران، بر اشتراکات فرهنگی دو کشور تاکید شود تا مخاطبان خارجی بهتر و بیشتر با ایران از دریچه فرهنگ آشنا شوند.
این تولید مشترک بر مبنای تفاهم‌نامه‌ای که میان صداوسیما و CGTN منعقد شده، صورت می‌گیرد و اداره کل تامین و رسانه بین‌الملل سیما مجری طرح در ایران بوده است.
شبکه CGTN، شبکه خارجی‌ زبان چین است و یکی از شش کانال شبکه جهانی تلویزیونی چین محسوب می‌شود.
در ایام فیلمبرداری در ایران که روز ۳۰ مرداد به پایان رسید، این گروه در سناریویی مشترک با رسانه ملی، از اماکن مختلف فرهنگی و گردشگری شامل بازارها و نقاط دیدنی فیلمبرداری انجام داد و علاوه بر مصاحبه‌های مردمی، با شخصیت‌ها و مقامات مختلف فعال در حوزه فرهنگ، آموزش و پرورش، میراث فرهنگی و گردشگری و همچنین ورزشی مصاحبه داشت.
تهیه گزارش درباره ظرفیت‌ها و قابلیت‌های رسانه ملی در تولیدات فاخر، بخشی از این مستند را تشکیل می‌دهد و در این راستا بخشی از ظرفیت‌های تولید صداوسیما در شهرک سینمایی غزالی و همچنین استودیوهای پخش سیما در این اثر به نمایش درخواهد آمد.
گفتنی است این گروه چینی سر صحنه فیلمبرداری سریال «رحیل» حاضر شدند و از تصویربرداری همزمان این سریال در سه نقطه و توسط سه گروه مجزا، ابراز شگفتی کردند. عکس این خبر هم برگرفته از این بازدید است.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار