رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 19 خبر


  • یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
  • الأحد ۲۰ جماد أول ۱۴۴۵
  • 2023 Sunday 3 December

گروه سیاسی شبکه جام جم با توجه به اجلاس سران گروه بریکس در آفریقای جنوبی مستند سیاسی «نظم جدید» را روانه آنتن می کند. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، در این مستند با نگاهی تاریخی تحلیلی و مستند تاریخچه و اهداف شکل گیری گروه بریکس در نظام بین الملل ابزارهای […]

گروه سیاسی شبکه جام جم با توجه به اجلاس سران گروه بریکس در آفریقای جنوبی مستند سیاسی «نظم جدید» را روانه آنتن می کند.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، در این مستند با نگاهی تاریخی تحلیلی و مستند تاریخچه و اهداف شکل گیری گروه بریکس در نظام بین الملل ابزارهای مالی و اقتصادی گروه بریکس در مقایسه با نهادهای مالی مانند بانک جهانی و صندوق بین المللی پول، دلار زدایی در میان اعضا این گروه شامل روسیه چین هند برزیل و آفریقای جنوبی و درخواست کشورهای دیگر مانند ایران مالزی عربستان امارات برای پیوستن به این گروه که از آن با عنوان “بریکس پلاس” یاد می شود بررسی خواهد شد . در واقع راه کارهای اقتصادی و سیاسی اعضا بریکس برای مقابله با هژمونی آمریکا و نظم تک قطبی و ایجاد یک نظم جدید در عرصه بین الملل در این مستند به تصویر کشیده می شود.رئیس جمهور کشورمان نیز در سفربه آفریقای جنوبی با مقامات عالی رتبه کشورها در این نشست گفتگو کرد.

شایان ذکر است در پانزدهمین اجلاس سران بریکس در ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی با عضویت ایران عربستان و چند کشور دیگر موافقت شد.

ای مستند که محصول گروه سیاسی شبکه جام جم است پخش پنج شنبه۲ شهریور، ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران از این شبکه پخش می شود.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار