رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 19 خبر


  • یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
  • الأحد ۲۰ جماد أول ۱۴۴۵
  • 2023 Sunday 3 December

«تارکد» به کارگردانی محمد صالح نیکنام در پنجمین قسمت خود فردا پنجشنبه ۹ شهریور ساعت ۲۲ با عنوان «کورتاژ» به پخش می‌رسد. به نقل از روابط عمومی مستند، صالح نیکنام کارگردان «تارکد» درباره قسمت جدید این مستند گفت: در قسمت پنجم زمینه‌های شروع جنگ ایران و عراق بررسی می‌شود و نقش بازیگران مختلف این جنگ […]

«تارکد» به کارگردانی محمد صالح نیکنام در پنجمین قسمت خود فردا پنجشنبه ۹ شهریور ساعت ۲۲ با عنوان «کورتاژ» به پخش می‌رسد.

به نقل از روابط عمومی مستند، صالح نیکنام کارگردان «تارکد» درباره قسمت جدید این مستند گفت: در قسمت پنجم زمینه‌های شروع جنگ ایران و عراق بررسی می‌شود و نقش بازیگران مختلف این جنگ از آمریکا تا صدام و پهلوی بررسی می‌شود که با نگاهی به اسناد در یکی دو دهه قبل واکاوی می‌شود.

«تارکد»، مجموعه مستند ۱۰ قسمتی و آرشیوی است که به تعدادی از حساس‌ترین موضوعات در تاریخ انقلاب اسلامی می‌پردازد و با استفاده از مجموعه اسناد پژوهشی دقیق، جزئیات کمتر شنیده شده از آن رویدادها را بیان می‌کند.

این مجموعه به موضوعات مهم امنیتی تاریخ انقلاب از جمله کارنامه سیاسی شهید بهشتی و ترور وی، آغاز جنگ تحمیلی، پشت پرده حملات شیمیایی عراق در دفاع مقدس، پرونده ابراهیم یزدی، فرار بنی‌صدر، حج خونین سال ۱۳۶۶ و انفجار دفتر نخست‌وزیری پرداخته است.

به گفته کارگردان، وجه تمایز اصلی این مجموعه تمرکز بر اسنادی است که بسیاری از آنها برای نخستین‌بار بازخوانی می‌شود.

مجری طرح و کارگردان مجموعه «تارکد» محمد صالح نیکنام است و از دیگر عوامل آن می‌توان به نویسنده و پژوهشگر: مجتبی نوروز پور و موشن‌گرافیک: احسان میرآبادی اشاره کرد.

«تارکد» تولید مرکز هنری رسانه‌ای نهضت و شبکه مستند سیماست و پنجشنبه‌ها ساعت ۲۲ از شبکه مستند پخش می‌شود، تکرار این مجموعه تلویزیونی هم روز بعد ساعت ۱۵ است.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار