رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 14 خبر


  • یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲
  • الأحد ۹ ربيع أول ۱۴۴۵
  • 2023 Sunday 24 September

شبکه پنج سیما در ایام اربعین حسینی(ع) مستندهای «دربند»، «اربعین تا اربعین»، «همسفران جابر»، «نامور همچون حسین» و «خادمین» را برای پخش از این شبکه در نظر گرفته که از سه‌شنبه ۱۴ تا جمعه ۱۷ شهریور روانه آنتن می‌کند. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، مستند «دربند» روایتی است از زنده […]

شبکه پنج سیما در ایام اربعین حسینی(ع) مستندهای «دربند»، «اربعین تا اربعین»، «همسفران جابر»، «نامور همچون حسین» و «خادمین» را برای پخش از این شبکه در نظر گرفته که از سه‌شنبه ۱۴ تا جمعه ۱۷ شهریور روانه آنتن می‌کند.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، مستند «دربند» روایتی است از زنده نگه داشتن عاشورا در قفقاز به کارگردانی حسین همایونفر که سه‌شنبه ۱۴ شهریور ساعت ۲۰ از شبکه پنج روانه آنتن می‌شود.این مستند به برگزاری مراسم محرم در شهر «دربند» قفقاز و روایت آن از زبان ریش‌سفیدان و شبیه‌خوان‌ها پرداخته است. بخشی از «دربند» به سختی‌های برگزاری مراسم و شعائر عاشورا در زمان حکومت سوسیالیستی شوروی می پردازد.
شهر «دربند» قدیمی‌ترین شهر روسیه در «جمهوری داغستان» است و از مهم‌ترین شهرهای شیعه‌نشین منطقه به شمار می‌رود.

«اربعین تا اربعین» عنوان مستندی دیگریست به تهیه‌کنندگی ایمان گودرزی که چهارشنبه ۱۵ شهریور مصادف با اربعین حسینی ساعت ۲۰ از شبکه پنج سیما به نمایش درمی‌آید. این مستند درباره سفرنامه یک تیم مستندساز ایرانی در مراسم اربعین حسینی (ع) است.

مستند «همسفران جابر» تدارک دیگر این شبکه است که به بازخوانی حضور زائران در مراسم اربعین حسینی (ع) می پردازد. حکایت متفاوت و شگفت‌انگیزی از میهمانان «امام حسین» علیه السلام از «جابر» تاکنون که به میهمانی او دعوت می‌شوند و هدایای ویژه‌ای می‌گیرند. این مستند تاریخی به تهیه‌کنندگی احمد شفیعی و نویسندگی سیده حدیث میرفیضی جمعه ۱۷ شهریور ساعت ۱۶:۵۰ از شبکه پنج سیما روانه آنتن می‌شود.

«نامور همچون حسین» عنوان مستند دیگریست که به گفتگو با همرزمان شهید حسین نامور که در درگیری منطقه صفر مرزی به درجه رفیع شهادت نائل شد می‌پردازد. این مستند نیز جمعه حوالی ساعت ۱۷:۱۵ در جدول پخش برنامه‌های این شبکه قرار دارد.

«خادمین» به کارگردانی مهدی شاهسواری مستندیست در خصوص پیاده‌روی اربعین، گفت‌وگو با خادمین امام حسین (ع) و خدماتی که شیفتگان اهل بیت (ع) به زوار امام حسین (ع) می‌دهند. «خادمین» ساعت ۲۰ جمعه ۱۷ شهریور روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار