رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
  • الأحد ۱۶ ربيع أول ۱۴۴۵
  • 2023 Sunday 1 October

سریال «سیمرغ» روایتگر زندگی و رشادت‌های شهید احمد کشوری و علی‌اکبر شیرودی از شنبه ۲۵ شهریور روانه آنتن شبکه دو می‌شود. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، این سریال بر اساس زندگی شهیدان علی‌اکبر شیرودی و احمد کشوری از خلبانان تیزپرواز و عقابان آسمان عدالت است. لحظات حضور این دو پرستوی […]

سریال «سیمرغ» روایتگر زندگی و رشادت‌های شهید احمد کشوری و علی‌اکبر شیرودی از شنبه ۲۵ شهریور روانه آنتن شبکه دو می‌شود.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، این سریال بر اساس زندگی شهیدان علی‌اکبر شیرودی و احمد کشوری از خلبانان تیزپرواز و عقابان آسمان عدالت است. لحظات حضور این دو پرستوی عاشق به همراه شهید سهیلیان در عملیات‌ مختلف، اسارت و آزاد شدن پس از سال‌ها و در نهایت زمان اوج‌گیری آنان بر کهکشان شهادت، زینت‌بخش چشمان مخاطبانی می‌شود که پس از پایان سریال به شجاعت آن رزم‌آفرینان افتخار می‌کنند.این فیلم که در سال ۱۳۷۱ و زمان پخش اصلی خود، مورد توجه بسیاری از علاقه‌مندان به ویژه جوانان و نوجوانان قرار گرفته بود، داستان حماسه‌های خلبانان هوانیروز غرب کشورمان همچون سهیلیان، کشوری، شیرودی و… را به تصویر می‌کشد. حماسه بسیار جالب و تأثیرگذاری که در این سریال به چشم می‌خورد، حمله چندین لشکر از مزدوران عراقی به یکی از پادگانهای مرز است که خلبانان شجاع هوانیروز علیرغم فرمان منهدم کردن پادگان خودی به دلیل اینکه این پادگانها سالم به دست عراقی‌ها نرسد، جوانمردانه و تنها با سه فروند کبرا بیش از ۸۰ تانک عراقی، را منهدم کرده و آنها را وادار به عقب‌نشینی می‌کنند و پادگان آزاد می‌شود.

هنرمندانی همچون سیدجواد هاشمی (شهید احمد کشوری)، محمد جوزانی (شهید علی‌اکبر شیرودی)، آتیلا پسیانی، مینا نوروزی فرد، رضا بنفشه‌خواه، زهره صفوی، عبدالحسین برزیده، رضا توکلی و… در این سریال به ایفای نقش پرداخته‌اند.

سریال «سیمرغ» کاری از سیمای شاهد به کارگردانی حسین قاسمی جامی و نویسندگی حسین قاسمی جامی و سیدعلیرضا سجادپور است که در ۱۴ قسمت از شنبه ۲۵ شهریور هرروز ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه دو پخش خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار