رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 20 خبر


  • شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
  • السبت ۲۶ جماد أول ۱۴۴۵
  • 2023 Saturday 9 December

نسخه ترمیم شده فیلم «رقص در غبار» نخستین ساخته بلند اصغر فرهادی محصول سال ۱۳۸۱ (۲۰۰۳) برای نخستین بار در آمریکای شمالی اکران می‌شود. به لطف موفقیت درام برنده اسکار «جدایی» در سال ۲۰۱۱، فیلم‌های قبلی اصغر فرهادی نیز در عرصه بین‌المللی توجهاتی را به خود جلب کرد و پس از فیلم «قهرمان» که برنده جشنواره کن شد، نسخه‌ای از فیلم «رقص […]

نسخه ترمیم شده فیلم «رقص در غبار» نخستین ساخته بلند اصغر فرهادی محصول سال ۱۳۸۱ (۲۰۰۳) برای نخستین بار در آمریکای شمالی اکران می‌شود.

به لطف موفقیت درام برنده اسکار «جدایی» در سال ۲۰۱۱، فیلم‌های قبلی اصغر فرهادی نیز در عرصه بین‌المللی توجهاتی را به خود جلب کرد و پس از فیلم «قهرمان» که برنده جشنواره کن شد، نسخه‌ای از فیلم «رقص در غبار» محصول سال ۲۰۰۳ از این کارگردان ترمیم شده است و به اکران می رسد.

این فیلم با یک ترمیم دیجیتال با کیفیت ۲K مورد تایید کارگردان از سوی کمپانی Film Movement Classics نخستین اکران خود را از ۲۹ سپتامبر (هفت مهر) به صورت دیجیتالی در آمریکای شمالی خواهد داشت.

تریلر نسخه ترمیم شده و جدید فیلم «رقص در غبار» نیز منتشر شده است.

در فیلم «رقص در غبار» فرامرز قریبیان، باران کوثری، یوسف خداپرست، مالم حدپور سراج، سعید نورالهی، میترا تبریزی و نوبر قنبریان نقش‌آفرینی کرده‌اند.

این فیلم در مراسم جوایز آسیا پاسیفیک در سال ۲۰۰۳ برنده سه جایزه بهترین کارگردانی، فیلمنامه و بازیگران نقش مکمل مرد (فرامرز قریبیان) شد و در جشنواره بین‌المللی مسکو همان سال نیز جایزه گئورگ طلایی بهترین بازیگر مرد (فرامرز قریبیان) را کسب کرد.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار