رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 20 خبر


  • شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
  • السبت ۲۶ جماد أول ۱۴۴۵
  • 2023 Saturday 9 December

همزمان با فرا رسیدن هفته وحدت، شخصیت عروسکی جدید «میرزابالا» همراه با هنرمندی علیرضا جاویدنیا به رادیو نمایش می‌آید. به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، محسن سوهانی مدیرکل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش گفت: در پیشینه ادبیات پربار ما، آثار درخشان و شخصیت های ماندگاری در حوزه طنز داریم. به عنوان مثال می توان […]

همزمان با فرا رسیدن هفته وحدت، شخصیت عروسکی جدید «میرزابالا» همراه با هنرمندی علیرضا جاویدنیا به رادیو نمایش می‌آید.

به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، محسن سوهانی مدیرکل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش گفت: در پیشینه ادبیات پربار ما، آثار درخشان و شخصیت های ماندگاری در حوزه طنز داریم. به عنوان مثال می توان از طنزپردازانی چون عبید زاکانی در قرن هشتم و علی اکبر ده‌خدا در دوره معاصر نام برد. یا شخصیت های طنزی مانند: نصرالدین که علاوه بر ایران در اقصی نقاط جهان، از آسیای مرکزی و خاورمیانه گرفته تا منطقه بالکان در شرق اروپا ظهور و بروز داشته، یا بهلول که در جهان عرب و ادبیات پارسی، با آن ویژگی های خاص، زکاوت و شیرین زبانی اش عمیق ترین انتقادات را بیان کرده است‌. در تاریخ روزنامه نگاری ایران نیز طنزنویسان شاخصی داشته ایم که زنده یاد کیومرث صابری فومنی با نشریه گل آقا شاخص ترین نمونه اخیر است.
مدیرکل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش دامه داد: با توجه به اهمیت مقوله طنز در رسانه ملی، تصمیم گرفتیم یک عنصر نمایشی با ویژگی های طنزآمیز وارد رادیو نمایش کنیم.
این شخصیت که میرزابالا نام دارد،یک پیرمرد خردمند شیرین زبان و بهلول صفت است که طی ایام هفته وحدت، در ویژه برنامه شادباش رونمایی خواهد شد.

سوهانی افزود: در این فصل از مجموعه شادباش که با اجرای هنرمند محبوب و پیشکسوت علیرضا جاویدنیا به روی آنتن خواهد رفت، عروسک میرزابالا نیز حضور خواهد داشت. دو شخصیت دیگر هم نوه و فرزند جوان و جاهل میرزابالا هستند که ماجراهایی را رقم می زنند.

سوهانی در پایان گفت: فضای ویژه برنامه شادباش در هفته وحدت، متنوع خواهد بود. در آن از موسیقی اقوام استفاده بهینه‌ای می شود. همچنین گزارش های گوناگونی از نقاط مختلف کشور به خصوص نواحی اهل سنت نشین نظیر: کرمانشاه، سنندج ،مهاباد، سیستان و بلوچستان خواهیم داشت و طی حال و هوایی شاد و پر نشاط به بحث وحدت عمیق بین شیعه و سنی در ایران زمین خواهیم پرداخت.

وی گفت:قرار است شخصیت عروسکی میرزابالا در برنامه های دیگر رادیو نمایش از جمله برنامه صبحگاهی حضور خواهد یافت و با زبان طنز، نقد و نکاتی را درباره مسائل مختلف فرهنگی و اجتماعی بیان خواهد کرد.
برنامه شادباش به تهیه کنندگی محسن جواهری، با هنرمندی علیرضا جاوید نیا از ۶ مهر ماه ساعت ۱۸:۱۵، ویژه برنامه هفته وحدت و ولادت با سعادت نبی اکرم اسلام (ص) و امام جعفر صادق(ع) به روی آنتن رادیو نمایش می رود.
سهیلا خدادادی نویسنده، میلاد جباری مولانا طراح عروسک، جعفر جودتی صدابردار و سالار میرکریمی، عرفان زارعی، سیده‌زینب حسینی هنرمندان این برنامه رادیویی هستند.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار