رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 20 خبر


  • شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
  • السبت ۲۶ جماد أول ۱۴۴۵
  • 2023 Saturday 9 December

برنامه «پلاک هشت» همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس به صورت ویژه ساعت ۱۲:۴۰ از رادیو ایران پخش می‌شود. به گزارش سینماخانه و به نقل از هنرصدا، همزمان با هفته دفاع مقدس طرح «هفته‌های ایران» که با هدف انعکاس ظرفیت‌های‌ ویژه و منطقه‌ای‌ هر استان در زمینه‌های‌ فرهنگی‌، هنری‌، اجتماعی‌، گردشگری‌، اقتصادی‌ و…. و با […]

برنامه «پلاک هشت» همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس به صورت ویژه ساعت ۱۲:۴۰ از رادیو ایران پخش می‌شود.

به گزارش سینماخانه و به نقل از هنرصدا، همزمان با هفته دفاع مقدس طرح «هفته‌های ایران» که با هدف انعکاس ظرفیت‌های‌ ویژه و منطقه‌ای‌ هر استان در زمینه‌های‌ فرهنگی‌، هنری‌، اجتماعی‌، گردشگری‌، اقتصادی‌ و…. و با مشارکت‌ مراکز صدا و سیما و گروه‌های‌ برنامه‌ساز و تولید و پخش‌ می‌شود، در اولین هفته رادیو ایران مهمان مردم خونگردم کردستان شد.

در همین راستا برنامه «پلاک هشت»  ۶ مهر، در آخرین روز از هفته دفاع مقدس از کردستان تقدیم می‌شود.

وحید بیات تهیه کننده «پلاک هشت» بیان کرد: کردستان به حقیقت مهد جنگ‌آوران بی‌ادعا و گمنامی است که شجاعت و مردانگی در وجود دریایی‌شان موج می‌زد و از سحاب غیرت و ایثارشان اخلاص و بندگی باری‌تعالی می‌بارد.

کردستان به عنوان یکی از استان‌های هم مرز با کشور عراق در طول دوران هشت ساله جنگ تحمیلی چندین بار دستخوش حملات رژیم بعث شد و شهدای زیادی را تقدیم انقلاب کرد. شهرهای کردستان در دوران جنگ تحمیلی ۲۶ بار مورد هجوم هوایی رژیم بعث قرار گرفتند و ۲۶ هزار شهید در استان کردستان تقدیم انقلاب اسلامی‌شد که از این تعداد پنج هزار و ۴۰۰ شهید آن بومی استان بودند.

بیات افزود: به پاس فداکاری و رشادت مردم این منطقه «پلاک هشت» ششم مهر ماه خاطرات شهدای هشت سال دفاع مقدس کردستان را مرور می‌کند.

گفتنی است «پلاک هشت» ویژه هفته دفاع مقدس به تهیه کنندگی وحید بیات و با اجرای حسن همایی  ۵ و ۶ مهر  ساعت ۱۲:۴۰ با همکاری صدا و سیمای مرکز کردستان به روی آنتن رادیو ایران می رود.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار