رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 19 خبر


  • یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
  • الأحد ۲۰ جماد أول ۱۴۴۵
  • 2023 Sunday 3 December

مستند فیلم «گلافی» جهت آشنایی با حرفه بازسازی لنج به نام «گلافی» و تلاش برای جلوگیری از به فراموشی سپردن شدن این حرفه سنتی در آبادان امشب ساعت ۲۰:۳۰ به روی آنتن شبکه افق می‌رود. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، فیلم مستند «گلافی»، مراحل ساخت و تعمیر لَنج‌های چوبی را […]

مستند فیلم «گلافی» جهت آشنایی با حرفه بازسازی لنج به نام «گلافی» و تلاش برای جلوگیری از به فراموشی سپردن شدن این حرفه سنتی در آبادان امشب ساعت ۲۰:۳۰ به روی آنتن شبکه افق می‌رود.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، فیلم مستند «گلافی»، مراحل ساخت و تعمیر لَنج‌های چوبی را در استان‌های جنوبی ایران نشان می‌دهد. گلافی یک شغل در جنوب ایران و به ویژه استان‌های خوزستان، بوشهر، بندرعباس و سیستان است و به کسی که این شغل را انجام می‌دهند، «گلاف» می‌گویند.

در این مستند، ضمن معرفی این شغل و سیر تاریخی آن به وضعیت حال حاضر آن نیز پرداخته‌ایم، شغل گلافی، پیشینه تاریخی طولانی در جنوب ایران دارد، اما در دهه‌های اخیر بنابر دلایل متعدد روبه افول رفته است. عوامل تولید این مستند ۲۴ دقیقه‌ای عبارتند از تهیه‌کننده: امینه بروایه، نویسنده و کارگردان: ایوب مروانی‌پور، تصویربردار: محمدرمضان‌احمدی، مجید شهبازی و علی شهابی، تدوین و صداگذاری: امینه بروایه و گوینده: ناصر آل خمیس.

این مستند فیلم را می‌توانید امشب ساعت ۲۰:۳۰ از دریچه شبکه افق سیما تماشا کنید.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار