رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 19 خبر


  • یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
  • الأحد ۲۰ جماد أول ۱۴۴۵
  • 2023 Sunday 3 December

«جوان/ سرباز» تازه‌ترین فیلم خان بزرگ بالیوود، در جدول گیشه هند رکوردشکنی کرد. شاهرخ که سالها است از سوی رسانه‌ها و منتقدان هندی لقب «پادشاه بالیوود» را گرفته، با فیلم تازه‌اش رکورد فروش ۵۴۰ کروری را شکسته است. هر ۱۰۰ کرور هندی چیزی نزدیک به ۱۱ میلیون دلار آمریکاست و یک فروش ۱۰۰ کروری به […]

«جوان/ سرباز» تازه‌ترین فیلم خان بزرگ بالیوود، در جدول گیشه هند رکوردشکنی کرد. شاهرخ که سالها است از سوی رسانه‌ها و منتقدان هندی لقب «پادشاه بالیوود» را گرفته، با فیلم تازه‌اش رکورد فروش ۵۴۰ کروری را شکسته است.

هر ۱۰۰ کرور هندی چیزی نزدیک به ۱۱ میلیون دلار آمریکاست و یک فروش ۱۰۰ کروری به معنی موفقیت هر فیلمی در جدول گیشه نمایش هند است.

اکشن جنایتکارانه جوان در حالی به فروشی نزدیک ۵۵۰ کرور دست پیدا کرده، که طی ماه گذشته درام خانوادگی و اکشن «قدر/ شورش ۲» توانست رکورد فروش «پاتان» را بزند. اما «قدر ۲» فقط برای یکی دو روز توانست این کرسی را برای خود حفظ کند وخیلی سریع جای خود را به «سرباز شاهرخ» داد.

در حالی که «قدر۲» بعد از حدود یک ماه و نیم اکران عمومی توانست حدود ۵۴۰ کرور فروش کند، «جوان» این رقم فروش را در پایان هفته سوم اکران عمومی تجربه کرد. چند ماه قبل، «پاتان» توانست به رقم فروش دور از انتظار ۵۴۰ کروری دست پیدا کرده و در قله جدول گیشه نمایش کل تاریخ بالیوود قرار گیرد.

همان زمان تحلیل‌گران اقتصادی سینما در هند گفتند فقط فیلمی از خود شاهرخ خواهد توانست با این فیلم رکوردشکن مقابله کند. نکته جالب در رابطه با رقم فروش رکوردشکن «جوان» این است که فقط فروش نسخه هندی زبان آن مورد اشاره قرار گرفته است. از آنجا که تولیدات بالیوودی در کنار زبان هندی به زبانهای مهم دیگر کشور هند هم دوبله و اکران می شوند، تحلیل‌گران اقتصادی سینما تنها رقم کلی فروش نسخه هندی زبان را ملاک انتخاب خود قرار می‌دهند.

رقم فروش هندی تولیدات بالیوودی همیشه چندین برابر رقم فروش این فیلم‌ها به زبانهای دیگر مرسوم در هند است. شاهرخ در «جوان» در دو نقش متفاوت پدر و پسر ظاهر شده و گریمورها با گریمی سنگین روی چهره او، کاراکترهای متعددی را از این خان بزرگ بالیوود به نمایش می‌گذارند.

رکوردشکنی «جوان» در شرایطی است که در سال جاری میلادی، فیلم دیگری از شاهرخ هم روانه پرده سینماهای کشور خواهد شد. این فیلم با عنوان «دانکی» و با حال و هوایی اجتماعی و کمدی سیاه اکران عمومی می‌شود و داستانش درباره مهاجرت غیرقانونی هندی‌ها به کشور کانادا است.

طرفداران این بازیگر باور دارند که «دانکی» هم در جدول گیشه نمایش سینماهای هند غوغا خواهد کرد. همه این ها در حالی است که بسیاری در هند چشم انتظار فروش کلی ۶۰۰ کروری «جوان» هستند. اگر این اتفاق بیفتد، «جوان» اولین تولید بالیوودی خواهد بود که به رقم فروش ۶۰۰ کروری رسیده است.

منبع: صبا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار