رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲
  • الأربعاء ۱۶ جماد أول ۱۴۴۵
  • 2023 Wednesday 29 November

رادیو نمایش ۲ سریال جدید «جان کمان» و «یک نام در برابر یک ناو» را روی آنتن می‌برد. به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، نمایش رادیویی «جان کمان» را هلن بهرامی نوشته و ایوب آقاخانی سردبیر آن است. در خلاصه داستان «جان کمان» آمده است: «رزم میان ۲ سپاه ایران […]

رادیو نمایش ۲ سریال جدید «جان کمان» و «یک نام در برابر یک ناو» را روی آنتن می‌برد.

به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، نمایش رادیویی «جان کمان» را هلن بهرامی نوشته و ایوب آقاخانی سردبیر آن است. در خلاصه داستان «جان کمان» آمده است: «رزم میان ۲ سپاه ایران و توران ۱۲ سال به طول انجامیده است. افراسیاب تورانی به منوچهرشاه، پیشنهاد آشتی می‌دهد و از او می‌خواهد شرطی را بپذیرد. کمانداری از ایران زمین تیر بیاندازد، تیرش هر کجا نشست آنجا مرز ایران و توران خواهد بود. کشواد کماندار ایران‌زمین زخمی است. منوچهرشاه امان می‌خواهد اما افراسیاب، آرش، ستوربان سپاه ایران را برای این‌کار انتخاب می‌کند. کسی باور ندارد او بتواند تیر را در کمان بگذارد اما سرانجام آرش جانش را در کمان گذاشته و تا رود جیحون، فرسنگ‌ها فرسنگ دورتر از رزمگاه به زمین می‌نشیند.»

«جان کمان» به تهیه‌کنندگی ژاله محمدعلی، کارگردانی ایوب آقاخانی، افکتوری نرگس موسی‌پور، صدابرداری محمدرضا محتشمی و با هنرمندی ایوب آقاخانی، فریبا طاهری، امیر منوچهری، ماکان رضایی‌پور، مهدی نمینی‌مقدم، نوشین حسن‌زاده، سینا نیکوکار، شهریار حمزیان، سعیده فرضی، مهدی طهماسبی، احمد لشینی، رامین پورایمان، مجید همزه، امیر فرحان‌نیا، حمید یزدانی، بهرام سروری‌نژاد، احمد هاشمی از پانزدهم مهر ساعت ۲:۳۰ بامداد از رادیو نمایش پخش می‌شود و ساعت ۱۲:۱۵ تکرار آن است.

همچنین از روز شنبه ۱۵ مهر، سریال «یک نام در برابر یک ناو» نیز از شبکه رادیویی نمایش پخش می‌شود.

این سریال به نویسندگی معصومه پاکروان، سردبیری حامد مقدم و به کارگردانی نورالدین جوادیان درباره زندگی شهید نادر مهدوی رزمنده‌ای جوان و شجاع است که در تعداد زیادی از عملیات‌های جنگی مشارکت می‌کند و به درجه لیاقت می‌رسد و فرماندهی چندین عملیات را به عهده می‌گیرد و یک ناوگروه دریایی به نام «ذوالفقار» را تشکیل می‌دهد که تا روز شهادتش نقش بسیار مهمی در عملیات دریایی دارد.

«یک نام در برابر یک ناو» به تهیه‌کنندگی اشرف‌السادات اشرف‌نژاد، افکتوری نرگس موسی‌پور، صدابرداری جعفر جودتی و با هنرمندی بهادر ابراهیمی، مهدی نمینی‌مقدم، معصومه عزیزمحمدی، سعید سلطانی، علی‌اصغر دریایی، محمد مجدزاده، شهریار حمزیان، سیما خوش‌چشم، بهرام سروری‌نژاد، احمد هاشمی، کرامت رودساز، احمد لشینی، علی زرینی، شیرین سپه‌راد، نورالدین جوادیان و ماکان رضایی‌پور از پانزدهم مهر ساعت ۲۳:۳۰ روی آنتن رادیو نمایش می‌رود و ساعت ۵:۳۰ روز بعد تکرار آن است.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار