رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲
  • الإثنين ۲۸ جماد أول ۱۴۴۵
  • 2023 Monday 11 December

پانزدهمین قسمت از برنامه تلویزیونی «سینماجوان» با نمایش و بررسی فیلم کوتاه «هاکاتی» از شبکه مستند پخش می‌شود. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، پانزدهمین قسمت از برنامه تلویزیونی «سینماجوان» شنبه ۱۵ مهرماه با پخش فیلم کوتاه «هاکاتی» روانه شبکه مستند می‌شود. سینماجوان با محوریت پخش، تحلیل و بررسی فیلم‌های کوتاه […]

پانزدهمین قسمت از برنامه تلویزیونی «سینماجوان» با نمایش و بررسی فیلم کوتاه «هاکاتی» از شبکه مستند پخش می‌شود.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، پانزدهمین قسمت از برنامه تلویزیونی «سینماجوان» شنبه ۱۵ مهرماه با پخش فیلم کوتاه «هاکاتی» روانه شبکه مستند می‌شود. سینماجوان با محوریت پخش، تحلیل و بررسی فیلم‌های کوتاه سینمای ایران و با نگاهی آموزش محور به این مدیوم از سینما، به صورت مشترک توسط انجمن سینمای جوانان ایران و شبکه مستند سیما تولید شده است.نمایش فیلم کوتاه «هاکاتی» به کارگردانی مژگان آقاداوودیان، بخش اصلی برنامه این هفته سینماجوان است و نازنین چیت‌ساز مجری برنامه در گفت‌وگو با کارگردان این فیلم کوتاه درباره تجربیات او در عرصه فیلمسازی سخن می‌گوید. در میز نقد و تحلیل برنامه نیز، عطا مجابی در گفت‌و‌گو با رامتین شهبازی به نقد و بررسی این اثر کوتاه می‌پردازند.
فیلم کوتاه «هاکاتی» به کارگردانی و نویسندگی مژگان آقاداوودیان، قصه‌ای عجیب و غریب از چند ساعت زندگی یک دختر خردسال به نام هلما دور از مادرش است. هلما آقاداوودیان، محمدرضا حسینی سروستانی و شکوفه حیدریان، بازیگران این فیلم هستند.
در خلاصه داستان این فیلم آمده است که: «کودکان دروغ نمی‌گویند، این افکار محدود و رو به زوال بزرگسالان است که قد و قواره‌اش به بلندای ذهن بی پروای کودکان نمی‌رسد…»
در بخش دیگری از قسمت سیزدهم «سینماجوان»، سیدحسن حسینی با جدیدترین شماره از پرونده «ژانرهای سینمایی» مقابل دوربین حاضر شده و بخش ششم از پرونده خود درخصوص ژانر جنایی را مورد بررسی قرار می‌دهد.
برنامه «سینماجوان» به تهیه‌کنندگی فاطمه بوربور و اصغر احمدپور شنبه‌ها ساعت ۲۰ از شبکه مستند سیما پخش می‌شود و بازپخش آن یکشنبه ساعت ۰۰:۰۰ و ۱۰ صبح است.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار