رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 20 خبر


  • شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
  • السبت ۲۶ جماد أول ۱۴۴۵
  • 2023 Saturday 9 December

مقاومت مردم فلسطین علیه جنایات صهیونیست‌ها با نمایش ۶ فیلم در بخش جنبی «شاخه زیتون» چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران پاسداشت می‌شود. به گزارش سینماخانه و به نقل از ستاد خبری چهلمین جشنواره فیلم کوتاه تهران، «شاخه زیتون» عنوان یک بخش جنبی از چهلمین جشنواره فیلم کوتاه تهران است که قرار است فیلم‌هایی با […]

مقاومت مردم فلسطین علیه جنایات صهیونیست‌ها با نمایش ۶ فیلم در بخش جنبی «شاخه زیتون» چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران پاسداشت می‌شود.

به گزارش سینماخانه و به نقل از ستاد خبری چهلمین جشنواره فیلم کوتاه تهران، «شاخه زیتون» عنوان یک بخش جنبی از چهلمین جشنواره فیلم کوتاه تهران است که قرار است فیلم‌هایی با محوریت مقاومت مردم فلسطین را به نمایش بگذارد.

در این بخش ویژه ۶ فیلم از ایران، آمریکا و فلسطین اکران می‌شود.

بنابراین گزارش روز جمعه ۲۸ مهر و روز یکشنبه ۳۰ مهرماه در سانس ۵ و در سالن ۸ از ساعت ۲۲ تا ۲۲:۳۰ فیلم‌های کوتاه داستانی «حنان» ساخته محمدمهدی توکلی از ایران، داستانی «شورشی» ساخته علی سلمانی از ایران، مستند «حمله بعدی به جنین» از آمریکا، مستند «شهرور» ساخته محمد غنین حسانین و یعفا عزت شهرور‌ از فلسطین، انیمیشن «فرار بزرگ» و انیمیشن «خونه دزد» ساخته حمید نخعی امرودی روی پرده می‌روند.

«شاخه زیتون» عنوان یک بخش جدید جنبی است که به منظور پاسداشت مقاومت مردم مظلوم فلسطین و جنایات صهیونیست‌ها علیه آن‌ها به چهلمین جشنواره بین‌المببی فیلم کوتاه تهران اضافه شده است.

چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از ۲۷ مهر تا ۲ آبان ماه به دبیری مهدی آذرپندار در پردیس سینمایی ملت در حال برگزاری است.

با پاسداشت مقاومت مردم مظلوم فلسطین و نکوداشت یاد داریوش مهرجویی و هنرمندان فقید؛
چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران افتتاح می شود
جزییات آیین افتتاحیه چهلمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران با دربرگیری بخش‌های متعدد اعلام شد.
به گزارش ستاد خبری چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، آیین افتتاحیه این رویداد امروز (پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۲) از ساعت ۱۳ در سالن شماره ۹ پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود. در این مراسم که با یاد هنرمندان فقید سینمای ایران و پاسداشت مقاومت مردم فلسطین همراه خواهد بود، از یادبود ویژه جشنواره فیلم کوتاه تهران که به مناسبت چهلمین دوره این رویداد توسط امیرشهاب رضویان طراحی شده است، رونمایی خواهد شد. این مراسم همچنین با اجرای محمدرضا مقدسیان یاد مهدی امامی مستندساز و فیلمبردار فقید را گرامی می‌دارد. پخش مستند چهل سالگی جشنواره فیلم کوتاه تهران و کتاب تدوین شده ویژه این مناسبت به کارگردانی و کوشش سعید هاشم زاده از دیگر بخش‌های افتتاحیه جشنواره فیلم کوتاه تهران است. در این رویداد مهدی آذرپندار مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران و دبیر جشنواره چهلم نیز در سخنرانی کوتاهی به مهمانان و هنرمندان این دوره خوشامد خواهد گفت. همچنین با تقدیر از وحید بیوته فیلمبردار باسابقه و از اعضای قدیمی انجمن سینمای جوانان ایران، آثار فیلمبرداری شده توسط او مرور و معرفی می شوند.
اهدای جوایز مسابقه عکس «ایران من» که نمایشگاهی از آثار منتخب آن نیز در ایام جشنواره برقرار خواهد بود، بخش دیگری از آیین افتتاح دوره چهلم جشنواره فیلم کوتاه تهران است. در پایان این مراسم مهمانان حاضر به تماشای مستند چهل سالگی معتبرترین رویداد سینمای ایران در عرصه بین‌المللی خواهد پرداخت.
چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری مهدی آذرپندار ۲۷ مهر تا ۲ آبان ۱۴۰۲ در پردیس سینمایی ملت در حال برگزاری است.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار