رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 24 خبر


  • سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۵
  • 2023 Tuesday 28 November
  • پنجشنبه 4 آبان 1402 - 15:03
  • کد خبر : 134600
  • تئاتر
  • چاپ خبر : نمایش «کرایسس» از دو دیدگاه مختلف زوجین می گوید

کامبیز نیک آمیز نویسنده و کارگردان نمایش «کرایسس» در مصاحبه ای به خلاصه ای از داستان اشاره کرد و گفت: داستان نمایش درباره دو زوج است که در دوران میان سالى خودشان با مشکلات زندگى و مشکلات زناشویى رو به رو می شوند و به خاطر دوستى چندین ساله اى که با هم دارند این […]

کامبیز نیک آمیز نویسنده و کارگردان نمایش «کرایسس» در مصاحبه ای به خلاصه ای از داستان اشاره کرد و گفت: داستان نمایش درباره دو زوج است که در دوران میان سالى خودشان با مشکلات زندگى و مشکلات زناشویى رو به رو می شوند و به خاطر دوستى چندین ساله اى که با هم دارند این مشکلات به زندگى آنها هم ورود می کند و در طول نمایش تمام چالش هایى که این دو زوج با آن رو به رو هستند را می بینیم. این دو زوج هر کدام نگاه و دیدگاه خودشان به زندگى را دارند و در آخر یک از دو زوج تصمیم می گیرد که از هم جدا شده و زوج دیگر تصمیم می گیرند زندگى خودشان را از نو بسازند و روزهاى خوبى که در گذشته داشتند تکرار کنند.

وی در ادامه افزود: این نمایش رگه هاى طنز هم دارد و به خاطر داستان و موضوع خوبى که دارد تماشاگر را از اول تا آخر همراه خود نگه می دارد.

نیک آمیز ادامه داد: نمایش ما مشکل خاصى نداشت ولى نداشتن تهیه کننده و هزینه هاى موجود به من به عنوان کارگردان خیلى فشار آورد. در شرایط فعلى، هزینه هاى سالن هاى خصوصى یک مقدار روی کارگردان سنگینی می کند ولى سعى کردم با اینگونه موارد کنار بیایم و بتوانم کار خوب و درخور مخاطب به روى صحنه ببرم به نوعى یک کارى که بشود اسمش را گذاشت «تئاتر شریف».

این کارگردان افزود: از فروردین ۱۴۰۲ شروع به انتخاب عوامل و بازیگرها کردم و با برنامه ریزى و آرام آرام حدود پنج ماه کاملاً درگیر این کار بودم و به خاطر شرایط متن و سبک کلاسیکی که این کار داشت باید با فکر و وقت گذاشتن روى این کار پیش می رفتیم که خدا را شکر همه چیز خوب پیش رفت. با اینکه چندبار مجبور شدم بازیگر عوض کنم تا به آن چیزى که  در ذهنم بود برسم ولى الان که استقبال و نظر تماشاگران و پیشکسوت هاى این عرصه رو می بینم خستگى از تنم در می رود.

وی درباره برنامه های آتی خود گفت و افزود: سه پیشنهاد بازى دارم و یک پیشنهاد کارگردانى که یکى از آن کارها را براى بازى انتخاب کرده ام و به زودى تمرینش را شروع خواهم کرد. براى کارگردانى هم چون دوست دارم یک متن خوب ایرانى را روى صحنه ببرم فعلاً در حال خواندن و انتخاب متن هستم که همین امسال بتوانم روى صحنه ببرم چون خیلى برایم مهم است که آن متن تا به امروز اجرا نرفته باشد و از اول آبان ماه پیش تولید کار خودم شروع می شود و اگر عمرى باقى بود مطمئناً یک کار خوب دیگری را روى صحنه خواهم برد و طبق برنامه ریزى هاى انجام شده یک کار پُر بازیگر هم که بیشتر از نفرات تئاترى و کسانى که کمتر کار کردن می خواهم استفاده کنم. احتمالاً اوایل تابستان سال دیگر به روى صحنه خواهم برد که فعلاً داریم دنبال سالن مناسب براى آن کار می گردیم که از لحاظ مالى و کیفى خوب باشد.

وی در انتها گفت: کاش یاد بگیریم در هر مسئله اى مخصوصاً هنر خودمان را صاحب نظر ندانیم.

عوامل نمایش کرایسس عبارتند از : کامبیز نیک آمیز،مجرى طرح: شهاب شریفى،دستیار کارگردان و برنامه ریز: گلنوش بخشی،‌‎منشی صحنه : فرزانه شاکری،‌‎مدیر هماهنگى: هنگامه ذوذهب،‌‎طراح صحنه و لباس: شهاب شریفی،‌‎طراح گریم: ساغر کوچک زاده،‌‎طراح پوستر و گرافیست: حسین باقری،‌‎مدیر روابط عمومى: گیتى شاکرى،‌‎مدیر رسانه: محمدصادق سیادت، پیام احمدى کاشانى،‌‎تبلیغات: شرکت هارمونی،‌‎ساخت تیزر: حسین باقرى،‌‎اپراتور نور و صدا : مبینا مستعان،‌‎عکاس: زهرا فلاح، پیام احمدى کاشانى،‌‎مجری لباس: مزون سمن فشن استودیو،‌‎مجری گریم: آرزو اروجی، الهام جهان آبادی، آیسا وحیدی آذر، پارمیس حسنان،‌‎ گروه صحنه: میلاد بشارتی، محراب عامریان، همایون خورشیدوند، امیر محمد عنصری، محمدرضا حسنی، مرسا سنجری

نمایش کرایسس از تاریخ  ۰۲ تا ۲۸ مهر در عمارت ارغوان در ساعت ۲۱:۰۰ به مدت ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه به روی صحنه رفت.

سینماخانه / خبرنگار: پیام احمدی کاشانی

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار