رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 24 خبر


  • سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۵
  • 2023 Tuesday 28 November

برنامه «تهرانگرد» در قسمت جدید خود، به دو روستای عسگرآباد عباسی پیشوا و داود آباد قرچک سفر می کند تا مخاطبان را از طریق قاب تلویزیون با این دو روستا بیشر آشنا کند. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، بسیاری از روستاهای تهران، با توجه به قرار گرفتن در پایتخت، بافت […]

برنامه «تهرانگرد» در قسمت جدید خود، به دو روستای عسگرآباد عباسی پیشوا و داود آباد قرچک سفر می کند تا مخاطبان را از طریق قاب تلویزیون با این دو روستا بیشر آشنا کند.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، بسیاری از روستاهای تهران، با توجه به قرار گرفتن در پایتخت، بافت روستایی خود را از دست داده اند، اما هم چنان می توان در این روستاها رنگ و بویی از گذشته را حس کرد. زمین های کشاورزی، باغ ها و آثار معماری با تاریخی کهن، هنوز هم ما را به روزگاران قدیم می برد.
روستاهای عسگرآباد عباسی پیشوا و داودآباد در قرچک هم از آن روستاهایی هستند که هرچند ساخت و ساز در آن ها با معماری به روز شکل گرفته، اما همچنان اصالت خود را حفظ کرده اند. به خصوص با حفظ بنایی مانند قلعه ایرج که از دوران ساسانیان برجای مانده است.
برنامه «تهرانگرد» به گردشگری در استان تهران اختصاص دارد و در گروه شهرستانهای شبکه تهران سیما تولید می‌شود.
این برنامه، هر هفته جمعه‌ها ساعت ۲۲ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود و تکرار آن جمعه آینده ساعت ۱۲:۳۰ به روی آنتن خواهد رفت.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار