رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 24 خبر


  • سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۵
  • 2023 Tuesday 28 November

از آن‌جایی که تولید مستندات هنری فاخر به فرهنگ سازی، آموزش عموم مردم و بالا بردن ارزش منابع طبیعی و لزوم حفاظت آن در اذهان مردم بسیار موثر است، رسانه ملی به عنوان نهادی تاثیرگذار در این خصوص طی سال های اخیر به تولید مستنداتی با درجه کیفی بالا پرداخته است. به گزارش سینماخانه و […]

از آن‌جایی که تولید مستندات هنری فاخر به فرهنگ سازی، آموزش عموم مردم و بالا بردن ارزش منابع طبیعی و لزوم حفاظت آن در اذهان مردم بسیار موثر است، رسانه ملی به عنوان نهادی تاثیرگذار در این خصوص طی سال های اخیر به تولید مستنداتی با درجه کیفی بالا پرداخته است.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، تولید مستندهایی با موضوع زیبایی‌های منحصر به فرد و تنوع بسیار گسترده زیست محیطی در ایران به عنوان یکی از ۱۰ نقطه ویژه طبیعی کره زمین، برداشت‌هایی هنرمندانه از این ساختار را در پی داشته است.جدیدترین مستند سیما با عنوان «ایران از بالا» با موضوع جغرافیا و تنوع محیط زیست کشورمان به زودی از شبکه یک سیما به روی آنتن می رود. به این بهانه با ایمان گودرزی تهیه کننده و کارگردان این مجموعه مستند جذاب گفت و گو کرده ایم.

وی درباره این مجموعه مستند گفت: مستند «ایران از بالا» جذابیت های استان های کشورمان را در چهار فصل به تصویر درآورده است.

تهیه کننده «ایران از بالا» افزود: در این مستند ما شاهد گونه های مختلف و متنوع گیاهی و جانوری هستیم که برای نخستین بار از قاب سیما به تصویر درآمده است. همچنین معرفی ابنیه های تاریخی و اماکن باستانی استان ها و شهرها هم از دیگر بخش هایی است که در این مستند به تماشا خواهیم نشست.

گودرزی تصریح کرد: مجموعه مستند «ایران از بالا» همچنین به معرفی ظرفیت های اقتصادی در حوزه های مختلفی همچون کشاورزی و دامداری پرداخته است.

این مستندساز توانای سیما خاطرنشان کرد: هر آنچه که از ایران زیبا و فرهنگ، ابنیه‌های تاریخی، مکان‌های ورزشی خاص چه در ایام قدیم باستان و چه دوران معاصر از بازارچه‌های محلی و اقتصادی از کشاورزی و هر آنچه که بتوان از این نما، زیبایی ایران را به مخاطبان انتقال دهیم در این مستند گنجانده ایم.

وی تاکید کرد: برای این که زیبایی‌های ایران را به رخ بکشیم باید به جا‌های بکر و دست نخورده سفر و گاهی اوقات از مناطق صعب العبور هم عبور می کردیم که برای رفع این مشکل از افراد بومی منطقه کمک می گرفتیم.

گودرزی تصریح کرد: این مستند ۳۱ قسمتی با نمای هلی شات تصویربرداری شده و برای نخستین بار است که مجموعه های مستند در صداوسیما به طور کامل با این تکنولوژی تصویربرداری شده که بی شک بر جذابیت کار افزوده است.

گفتنی است مهدی ازوج نویسندگی این مجموعه را بر عهده داشته و داوود نماینده نریشن مستند را خوانده است. مهدی مهجوری و میکائیل محمدی تصویربرداری و کوروش نمازی هم تدوین این مجموعه مستند را انجام داده اند.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار