رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 24 خبر


  • سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۵
  • 2023 Tuesday 28 November

انیمیشن «شتر و آسیابان» به کارگردانی عبدالله علیمراد در بخش غیررقابتی بیستمین جشنواره بین‌المللی فیلم مراکش به نمایش درمی‌آید. به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سه فیلم پویانمایی «کشاورز و روبات»، «سپید بالان» و «جایگزین» با نام مشترک «شتر و آسیابان» به کارگردانی عبدالله علیمراد در […]

انیمیشن «شتر و آسیابان» به کارگردانی عبدالله علیمراد در بخش غیررقابتی بیستمین جشنواره بین‌المللی فیلم مراکش به نمایش درمی‌آید.

به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سه فیلم پویانمایی «کشاورز و روبات»، «سپید بالان» و «جایگزین» با نام مشترک «شتر و آسیابان» به کارگردانی عبدالله علیمراد در بخش غیررقابتی این دوره از جشنواره فیلم مراکش با عنوان «سینما برای نوجوانان» به نمایش درمی‌آید.

این جشنواره از سال ۲۰۰۱ تاسیس شد و تاکنون توانسته فیلم‌های پرفروش دنیای سینما و نیز فیلم‌های هنری را انتخاب کند.

بر همین اساس، به دلیل توجه خاص دست‌اندرکاران برگزاری این جشنواره به نسل نو در این کشور در بخش «سینما برای نوجوانان» فیلم‌هایی انتخاب می‌شوند که به کودکان و نوجوانان این فرصت را می‌دهد تا از اولین تجربه حضورشان در اتاق‌های تاریک پخش فیلم تا شرکت در جلسه‌های بحث و گفت‌وگو پس از نمایش فیلم، سینما را کشف کنند.

پیش‌تر نیز مجموعه «شتر و آسیابان» عبدالله علیمراد در بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم انیمیشن «مکنِس» مراکش به نمایش گذاشته شد.

بیستمین جشنواره بین‌المللی فیلم مراکش از سوم تا ۱۱ آذرماه امسال (۲۴ نوامبر تا دوم دسامبر ۲۰۲۳) در کشور مراکش برگزار می‌شود.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار