رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
  • الجمعة ۱۲ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Friday 19 July

فیلم تاریخی «ناسوخ» برگرفته از کتابی با همین عنوان نوشته محمد رسولی به تهیه‌کنندگی و کارگردانی اصغر عباسی در فستیوال EDO STATE به‌ عنوان کاندیدای بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان حضور دارد، این نخستین حضور بین‌المللی «ناسوخ» است. این فستیوال بین‌المللی از ۳۰ نوامبر تا ۲ دسامبر ۲۰۲۳ متقارن با ۹ تا ۱۱ آذر ماه […]

فیلم تاریخی «ناسوخ» برگرفته از کتابی با همین عنوان نوشته محمد رسولی به تهیه‌کنندگی و کارگردانی اصغر عباسی در فستیوال EDO STATE به‌ عنوان کاندیدای بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان حضور دارد، این نخستین حضور بین‌المللی «ناسوخ» است.

این فستیوال بین‌المللی از ۳۰ نوامبر تا ۲ دسامبر ۲۰۲۳ متقارن با ۹ تا ۱۱ آذر ماه ۱۴۰۲ در شهر بنین (مرکز ایالت ادو) نیجریه به عنوان یکی از برترین جشنواره‌های فیلم در سطح جهان برگزار می‌شود.

«ناسوخ» محصولی از موسسه فرهنگی حقوقی بزرگمهر حکیم است که پوستر جدید این اثر را کمیل احمدی طراحی کرده است.

ناسوخ داستانی ترکیبی از مکتب ادبی مدرنیسم سورئال از ایران در قرن ۱۴ است. ناسوخ متاثر از نوعی فلسفه‌ تاریخی و با نگاهی رازآلود به اسطوره‌های ایران نوشته شده و در عین حال مسائل زمانه و روزگار حال حاضر را در نظر گرفته است.

اصغر عباسی که کارگردانی فیلم کوتاه «رویای نیمه شب» را در ژانر تاریخی و فیلم‌نامه اقتباسی، در کارنامه خود دارد، پیشتر با فیلم کوتاه «ستین» برنده جایزه بهترین فیلم جشنواره بین‌المللی کانادا شده است.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «در زندگی زخم‌هایی هست که مثل خوره در انزوا روح را آهسته می‌خورد و می‌تراشد.»

قربان نجفی، سیامک ادیب و شیوا طاهری بازیگران اصلی این فیلم کوتاه تاریخی هستند که در فضایی بین رویا و واقعیت، لحظاتی از اتفاقات تراژیک تاریخ را روایت می‌کنند.

شهروز چقازردی، فرهاد زندی، یاسین آتیار، مهدی اوشی، امیرپارسا رسولی، طناز رضایی، جعفر مشعوف، علی مقدم، احمدرضا روزبهانی، آرمیتا حیدری و علی آذری نیز دیگر بازیگرانی هستند که در «ناسوخ» نقش‌آفرینی کرده‌اند.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار