رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳
  • الخميس ۱۸ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Thursday 25 July

در حالی که استودیو انیمیشن پیکسار والت دیزنی با آخرین فیلمش «لایت یر» ناامیدی کامل را تجربه کرد، اکنون دست به کاهش پرسنل خود زده است. به نقل از هالیوود ریپورتر، ۱۴ درصد از کارکنان پیکسار به عنوان بخشی از اقدامات دیزنی برای کاهش هزینه‌ها اخراج می‌شوند. این بزرگترین تغییر در ساختار پیکسار از زمان […]

در حالی که استودیو انیمیشن پیکسار والت دیزنی با آخرین فیلمش «لایت یر» ناامیدی کامل را تجربه کرد، اکنون دست به کاهش پرسنل خود زده است.

به نقل از هالیوود ریپورتر، ۱۴ درصد از کارکنان پیکسار به عنوان بخشی از اقدامات دیزنی برای کاهش هزینه‌ها اخراج می‌شوند. این بزرگترین تغییر در ساختار پیکسار از زمان شروع به کارش است.

تقریباً ۱۴ درصد از نیروی کار پیکسار که به معنی ۱۷۵ کارمند است، اخراج خواهند شد. قبل از کاهش، حدود ۱۳۰۰ نفر در استودیوی انیمیشن پیکسار کار می‌کردند.

این اخراج‌ها بخشی از برنامه باب ایگر، رییس دیزنی برای بازگشت به تمرکز بر کیفیت در مقابل تولید محتوای بیشتر است، که برای رییس پیشین باب چاپک، به عنوان اولویت مطرح بود. مدیران دیزنی پیش از این هم بارها به تمرکز دوباره بر کیفیت تاکید کرده بودند و گفته‌اند تیم‌های خلاق برای تولید محتوای بیشتر و تغذیه استریمرها، ضعیف بودند.

کارکنان پیکسار از ژانویه می‌دانستند که اخراج‌ها در راه است؛ هرچند آن زمان گفته شده بود ۲۰ درصد نیروها تعدیل می‌شوند و اکنون کاهش کمتر از این مقدار تاحدودی آرام بخش شده است.

گفته می‌شود سال پیش در بخش‌های مختلف دیزنی هم اخراج‌هایی صورت گرفت، اما کاهش در نیروهای پیکسار به دلیل برنامه‌های در دست تولید به تعویق افتاد. پیکسار که پیت داکتر ریاست آن را برعهده دارد دیگر بر تولید سریال برای شبکه‌های استریم تمرکز نخواهد کرد وبه جای آن بر فیلم‌های بلند خود متمرکز می‌شود.

این استودیوی انیمیشن در دوران همه‌گیری و طبق تصمیم چاپک، «لوکا»، «روح» و «قرمز شدن» را مستقیماً در شبکه دیزنی پلاس پخش کرد و این در حالی بود که سینماها شروع به بازگشایی کرده بودند. پس از آن هم «لایت یر» روی پرده رفت که از سوی بیشتر منتقدان و تماشاگران رد شد و پیکسار را بیش از همیشه زیر سوال برد.

با این حال پیسکار سال پیش با اکران «بنیادین» نزدیک به ۵۰۰ میلیون دلار در سطح جهان فروش کرد تا این فیلم پس از نمایش «کوکو» در سال ۲۰۱۷ یک موفقیت دیگر برای استودیو را رقم بزند.

سینماها امید زیادی به «درون بیرون۲» دارند که ۱۴ ژوئن روی پرده می رود و تیزر آن پربیننده‌ترین تیزر انیمیشن در تاریخ این شرکت شد. از دیگر فیلم‌های آینده می‌توان از «الیو» و «داستان اسباب بازی ۵» که سال ۲۰۲۶ اکران می‌شوند یاد کرد.

برخی می‌گویند با این کاهش شغلی قابل توجه، پیکسار نیروهای قابلی را از دست می‌دهد و در حالی که بسیاری از فیلم‌های اخیر آن‌ها با بهترین آثار استودیو قابل مقایسه نبود، شاید فاصله بیشتر هم بشود.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار