رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳
  • الخميس ۱۸ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Thursday 25 July

کاترین فرگوسن فیلم مستندی درباره همفری بوگارت را برای یونیورسال می سازد. به نقل از ورایتی، کاترین فرگوسن، کارگردان فیلم «هیچ چیز قابل مقایسه نیست»، برای کارگردانی مستندی درباره همفری بوگارت، نماد هالیوود در یونیورسال پیکچرز انتخاب شد. این مستند با عنوان «بوگارت: زندگی در فلش‌ها»، اولین مستندی است که با تمرکز بر این بازیگر […]

کاترین فرگوسن فیلم مستندی درباره همفری بوگارت را برای یونیورسال می سازد.

به نقل از ورایتی، کاترین فرگوسن، کارگردان فیلم «هیچ چیز قابل مقایسه نیست»، برای کارگردانی مستندی درباره همفری بوگارت، نماد هالیوود در یونیورسال پیکچرز انتخاب شد.

این مستند با عنوان «بوگارت: زندگی در فلش‌ها»، اولین مستندی است که با تمرکز بر این بازیگر مطرح ساخته می شود و مهر تایید بنیاد وی را دارد.

در معرفی فیلم آمده است: این فیلم بر نماد عصر طلایی هالیوود، همفری بوگارت تمرکز دارد و روابط او با پنج زن سخت زندگی‌اش – مادر و چهار همسرش، از جمله لورن باکال را بررسی می کند. دسترسی بی‌سابقه‌ای به فیلم‌های کمیابی که بنیاد وی در اختیار قرار داده، موجب می شود این فیلم به صورتی انحصاری و از زبان خود بوگارت نشان دهد وی چه مسیری را طی کرد تا به ستاره کلاسیک‌های جاودانه «کازابلانکا» و «شاهین مالت» بدل شود.

کاترین فرگوسن با گروه همکارانش در مستند «هیچ چیز قابل مقایسه نیست» شامل نویسنده و تهیه کننده النور امپتیج و تدوینگرش میک ماهون دوباره همراه می شود. این ۳ نفر با هم مستندی درباره خواننده تراژیک سیناد اوکانر ساخته بودند که در ساندنس به نمایش درآمد و جوایز متعددی را از آن خود کرد.

فرگوسن می‌گوید: زنان کلیدی زندگی بوگارت که در موفقیت او نقش داشتند و همه آنها به جز همسر چهارمش، لورن باکال در تاریخ جایی نیافتند. وی ابراز امیدواری کرد که با این مستند بتواند نگاهی تازه به یکی از محترم‌ترین بازیگران هالیوود بیندازد و مهم‌تر از همه، روایتی صادقانه و ظریف از یک مرد پیچیده را به درستی ادا کند.

همفری بوگارت بازیگر پرآوازه و با صلابت آمریکایی به واسطه نقش‌آفرینی‌های درخشانش در اواخر دهه ۱۹۳۰ تا ۴۰ و ۵۰ جایگاهی افسانه‌ای در تاریخ سینما دارد و به عنوان یکی از بهترین بازیگران تاریخ سینما به یاد آورده می‌شود. وی سال ۱۹۵۱ برای بازی در «ملکه آفریقایی» برنده جایزه اسکار و در سال‌های ۱۹۴۲ و ۱۹۵۴ برای فیلم‌های «کازابلانکا» و «شورش کین» نامزد این جایزه شد.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار