رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳
  • الخميس ۱۸ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Thursday 25 July

پنجمین قسمت از سری رمان‌های «بازی‌های گرسنگی» به قلم «سوزان کالینز» و با عنوان «طلوع آفتاب در درو» منتشر خواهد شد. داستان این رمان جدید که قرار است ۱۸ مارس ۲۰۲۵ منتشر شود؛ ۲۴ سال قبل از رمان اصلی «بازی‌های گرسنگی» رخ می‌دهد و «سوزان کالینز» برای رمان جدیدش به سرزمین ویران شده و پسا […]

پنجمین قسمت از سری رمان‌های «بازی‌های گرسنگی» به قلم «سوزان کالینز» و با عنوان «طلوع آفتاب در درو» منتشر خواهد شد.

داستان این رمان جدید که قرار است ۱۸ مارس ۲۰۲۵ منتشر شود؛ ۲۴ سال قبل از رمان اصلی «بازی‌های گرسنگی» رخ می‌دهد و «سوزان کالینز» برای رمان جدیدش به سرزمین ویران شده و پسا آخرالزمانی «پانم» باز می‌گردد.

انتشارات بین‌المللی اسکلاستیک (Scholastic) اعلام کرد رمان «طلوع آفتاب در درو»، پنجمین جلد از مجموعه داستان‌های پرفروش‌ و ضدآرمانشهری «بازی‌های گرسنگی» نوشته «سوزان کالینز» منتشر خواهد شد.

به گزارش گاردین، کالینز برای کتاب‌های قبلی‌ «بازی‌های گرسنگی» از اساطیر یونان و بازی‌های گلادیاتور رومی استفاده کرده بود، اما برای رمان جدیدش از «دیوید هیوم» فیلسوف اسکاتلندی الهام گرفته است.

حقوق سینمایی این رمان هنوز واگذار نشده است. هر چهار کتاب قبلی در فیلم‌های سینمایی اقتباس شده‌اند، یک مجموعه فیلم چند میلیارد دلاری متعلق به کمپانی لاینزگیت که «جنیفر لاورنس» نقش قهرمان داستان یعنی شخصیت «کتنیس اوردین» را در نسخه‌های سینمایی «بازی‌های گرسنگی»، «اشتعال» و «زاغ مقلد» ایفا کرده است.

چهار کتاب اول «بازی‌های گرسنگی» بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه فروخته شده و به ده‌ها زبان ترجمه شده‌اند. ظاهراً کالینز پس از انتشار «زاغ مقلد» در سال ۲۰۱۰ این مجموعه را به پایان رسانده بود و در سال ۲۰۱۵ نوشت «زمان حرکت به سرزمین‌های دیگر فرا رسیده است»، اما چهار سال بعد، وقتی فاش کرد که در حال کار بر روی چیزی است که ۶۴ سال قبل از انتشار اولین کتاب اتفاق می‌افتد، خوانندگان و دنیای نشر را متحیر کرد.
قسمت چهارم این مجموعه رمان نیز با عنوان «تصنیف پرندگان آوازخوان و مارها» در سال ۲۰۲۰ منتشر شد و نسخه سینمایی آن نیز با بازی «تام بلیت» و «ریچل زگلر» سال گذشته منتشر شد. این فیلم با فروش ۳۳۷.۴ میلیون دلاری توانست نمایش موفقی در گیشه داشته باشد.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار