رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳
  • الإثنين ۱۵ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Monday 22 July
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

سند هنرهای نمایشی به تصویب شورای هنر رسید

جلسه شورای هنر به ریاست محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح چهارشنبه ۲۳ خرداد برگزار شد. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر فرهنگ در جلسه روز چهارشنبه ۲۳ خرداد شورای هنر، با بیان اینکه سند هنرهای نمایشی به تصویب شورای هنر رسید، گفت: تدوین این […]

جلسه شورای هنر به ریاست محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح چهارشنبه ۲۳ خرداد برگزار شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر فرهنگ در جلسه روز چهارشنبه ۲۳ خرداد شورای هنر، با بیان اینکه سند هنرهای نمایشی به تصویب شورای هنر رسید، گفت: تدوین این سند کار مهمی بود که در صورت تأیید نهایی آن در شورای عالی انقلاب فرهنگی، بنیاد ملی تئاتر ایران تأسیس می‌شود.

وی افزود: تدوین چند سند دیگر از جمله سند سینما و هنرهای تجسمی نیز در دست بررسی است. سالیان سال است که این اسناد در سند بالادستی مهندسی فرهنگی پیش‌بینی شده بود.

رئیس شورای هنر تصریح کرد: بحمدالله این فرصت را داریم که این ۲ سند را به زودی توسط اعضای شورای هنر بررسی کنیم و به همین منظور جلسات شورای هنر به صورت هفتگی برگزار می‌شود تا مواردی که برای انجام آنها زحمت کشیده شده را قبل از پایان دولت تعیین تکلیف کنیم. بر اساس گزارشی که در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی قرائت شد، شورای هنر بیشترین مصوبه را در صحن این شورا به خود اختصاص داده بود که برای ما افتخار است. در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی مصوب شد که بنیاد نظامی تأسیس شود.

اسماعیلی با اشاره به تأسیس شهر جهانی صنایع خلاق فرهنگی، تصریح کرد: تأسیس شهرهای صنایع خلاق فرهنگی مهمترین اقدام دولت در حوزه هنری است.

وی افزود: اساسنامه این شهر باید به تصویب شورای هنر برسد، از زمانی که رئیس‌جمهور شهید مصوبه شهر جهانی صنایع خلاق را تصویب کردند بیش از هشت مجموعه در کشور (از مشهد و اصفهان گرفته تا قزوین و قم) درخواست داشتند که شهر جهانی صنایع خلاق هنری در شهر آنها تأسیس شود.

وزیر فرهنگ با بیان اینکه تأسیس شهر جهانی صنایع خلاق فرهنگی تحولی بسیار جدی در فن‌آوری‌های فرهنگی و اقتصاد هنر است، گفت: در صورت تأیید نهایی اساسنامه در جلسه آتی شهرهای صنایع خلاق فرهنگی، مهمترین اقدام دولت مردمی در حوزه هنری است و شبیه شهرک‌های صنعتی برای حوزه فرهنگ و هنر محسوب می‌شود.

اعضای این شورا در این جلسه با بررسی بندهای سند ملی هنرهای نمایشی به کار تدوین آن پایان دادند.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار