رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳
  • الإثنين ۱۵ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Monday 22 July

مجموعه «معماهای فرید» از تولیدات مرکز پویانمایی صبا هر روز ساعت ۱۵:۳۰ از شبکه دو پخش می شود. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، «معماهای فرید» در ۲۶ قسمت ۱۳ دقیقه ای به تهیه کنندگی و کارگردانی علیرضا گلپایگانی برای گروه سنی کودک و نوجوان تهیه و تولید شده استداستان مجموعه […]

مجموعه «معماهای فرید» از تولیدات مرکز پویانمایی صبا هر روز ساعت ۱۵:۳۰ از شبکه دو پخش می شود.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، «معماهای فرید» در ۲۶ قسمت ۱۳ دقیقه ای به تهیه کنندگی و کارگردانی علیرضا گلپایگانی برای گروه سنی کودک و نوجوان تهیه و تولید شده استداستان مجموعه درباره پسری مؤمن و دانا به نام فرید است که قدرت خارق‌العاده‌ای در حل معماهای سخت دارد و از این طریق مشکلات مردم را برطرف می‌کند. او با اتکا به هوش خدادادی‌اش با شخصیت‌های منفی داستان به مقابله می‌پردازد. خواجه احمد، عطار شهر و استاد فرید نیز با نگاه تقوا گرایانه‌ی خود سعی می‌کند به فرید و بچه‌های دیگر کمک کند تا باور و ایمان خود را تقویت کرده و جهت صحیح را در حل مسائل بیابند.

در مجموعه انیمیشن «معماهای فرید» سعی شده با استفاده از طرح معما و سئوالات هوش، مسائل مختلف اخلاقی، تربیتی و انسانی، به مخاطب کودک و نوجوان منتقل شود. همچنین به موضوعاتی چون مقابله با ظلم و کمک به ستمدیدگان توجه شده و اندیشه‌های اسلامی و نیز هویت اصیل ایرانی در قالب داستان‌های اخلاق محور به کار گرفته شده است.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار