رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 16 خبر


  • شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳
  • السبت ۶ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Saturday 13 July

سونیا فردی پور از جمله فیلمسازان جوانی ست که امسال دومین فیلم کوتاه خود را تحت عنوان «جان مادر» جلوی دوربین برده است. به این بهانه گفتگویی با وی انجام داده این که در ادامه از نظر می گذرانید: خود را معرفی کنید و اندکی از سوابق و فعالیتهای خود دراین حوزه بفرمایید؟ سونیا فردی […]

سونیا فردی پور از جمله فیلمسازان جوانی ست که امسال دومین فیلم کوتاه خود را تحت عنوان «جان مادر» جلوی دوربین برده است.
به این بهانه گفتگویی با وی انجام داده این که در ادامه از نظر می گذرانید:

خود را معرفی کنید و اندکی از سوابق و فعالیتهای خود دراین حوزه بفرمایید؟

سونیا فردی پور هستم. سابقه بازی در فیلم های “نذری مامان عزت” ، “تنهای ماه” ، “مرغ بیست میلیونی” ، “تخته گاز” و سریال های “محرمانه” ، “شهر هرت” ، “تعطیلات طلایی” و بازی در چندین تئاتر را داشتم.
کارگردانی تئاتر “تونل” ، “لباسی برای میهمانی” و کارگردانی فیلم کوتاه “یادگاری” به تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران که در بخش استعداد نو جشنواره فیلم کوتاه تهران در سال ۱۴۰۲ اکران شد را هم در کارنامه خود دارم. همچنین به تازگی تولید فیلم‌کوتاه “جان مادر” به تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران را تمام کردم که در حال حاضر فیلم توسط نیما حسندوست در حال تدوین است.

چه شد که به سمت سینما و فیلمسازی گرایش پیدا کردید ؟

سینما از زمان کودکی برای من‌دغدغه و آرزو بوده است. ابتدا با فعالیت در چند سریال انیمیشن وارد این حیطه شدم سپس با گذراندن دوره های تخصصی بازیگری و فیلمسازی بصورت جدی تر وارد حیطه سینما شدم.

چرافیلمنامه جان مادر را برای ساخت برگزیدید؟

فیلمنامه جان مادر بر اساس احساسات واقعی خودم در زندگی شخصی نوشته شده است و دلیل اصلی انتخاب من برای ساخت این فیلمنامه اعتقاد من به اهمیت روابط انسانی و ارزش عشق و محبت بین انسان ها بوده است .

اندکی از روند تولید و شرایط ساخت این فیلم توضیح دهید ؟

من حدود یک سال قبل فیلمنامه “جان مادر” را در پورتال انجمن سینمای جوانان ایران ثبت کردم. بعد از برگزیده شدن فیلمنامه در بخش نیمه حرفه ای و قرارداد با این ارگان شروع به پیش تولید و سپس تولید فیلم کردم.

چه برنامه ای برای حوزه اکران و نمایش این فیلم دارید ؟

قطعاً شرکت و انتخاب در جشنواره فیلم کوتاه تهران برای من بیشتر از هر چیزی اهمیت دارد. سپس شرکت در تمامی جشنواره های معتبر داخلی و خارجی در برنامه پخش فیلم قرار دارد.

شرایط و چشم انداز آینده ی خود را دراین حرفه چطور می دانید ؟

به امید خدا قصد دارم چند فیلم‌کوتاه حرفه ای دیگر هم بسازم و بعد از مهارت کافی در ساخت فیلم، اقدام به ساخت فیلم بلند خواهم کرد.

وضعیت فیلمسازی کوتاه در ایران با چه چالشهایی روبه رو است؟

من فکر می کنم مهم ترین چالش و دغدغه فیلمسازان فیلم کوتاه محدودیت بودجه ساخت فیلم است که فیلمساز را با سختی های بسیاری رو به رو می کند.

سینماخانه / حمید عبدالحسینی

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار