رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 31 خبر


  • یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳
  • الأحد ۱۴ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Sunday 21 July

فیلم‌های کوتاه «سینما بی‌پول» و «ردپا» راهی جشنواره‌ای در ایتالیا شدند. فیلم‌های کوتاه «سینما بی‌پول» به کارگردانی علی عارف نسب و از تولیدات حوزه هنری سمنان و«رد پا» به کارگردانی مصطفی اعلمی از تولیدات باشگاه فیلم رویش، محصول مرکز فیلم جوان سوره به بخش مسابقه بیست و پنجمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کوتاه «تریست» (Trieste […]

فیلم‌های کوتاه «سینما بی‌پول» و «ردپا» راهی جشنواره‌ای در ایتالیا شدند.

فیلم‌های کوتاه «سینما بی‌پول» به کارگردانی علی عارف نسب و از تولیدات حوزه هنری سمنان و«رد پا» به کارگردانی مصطفی اعلمی از تولیدات باشگاه فیلم رویش، محصول مرکز فیلم جوان سوره به بخش مسابقه بیست و پنجمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کوتاه «تریست» (Trieste ShorTS International Film Festival(ShorTS IFF)) کشور ایتالیا راه یافتند.

این جشنواره امسال پذیرای ۱۱۷ اثر از ۵۰ کشور از سراسر جهان است که در شش بخش به رقابت می‌پردازند. فیلم‌های کوتاه «سینما بی‌پول» و «رد پا» به همراه ۲۱ اثر کوتاه دیگر در بخش ShorTS Express حضور دارند.

هدف جشنواره «تریست» ترویج سینمای جوان در سطح جهانی با برنامه‌ای غنی و متنوع برای محتوای فیلم هاست. این جشنواره همچنین در زمینه فعالیت‌های فرهنگی مانند کارگاه‌ها، دوره‌های آموزشی و رویدادهای ویژه برای پیوند بین استعدادهای جوان و تیم متخصصان تلاش می‌کند.

در هر دوره برگزاری جشنواره هدف این است که فیلم‌های کوتاه و متعلق به سینمای مستقل برای مخاطبان گسترده و به ویژه به جوانان ارائه شود.

امسال بیست و پنجمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تریست از ۲۸ ژوئن تا ۶ جولای ۲۰۲۴ برابر با ۸ تا ۱۶ تیر ماه در شهر تریست کشور ایتالیا برگزار می‌شود.

پخش بین‌الملل این فیلم‌های کوتاه به عهده مرکز بین الملل سوره است.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار