رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳
  • السبت ۱۳ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Saturday 20 July

شبکه افق مجموعه‌ای از مجموعه مستند و مستند‌های تک قسمتی با موضوعات فرهنگی، اجتماعی به مناسبت فرارسیدن ماه محرم، ماه عزای حسینی تدارک دیده است. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، مجموعه‌ای از مستند‌های تک قسمتی با موضوعات فرهنگی، اجتماعی و با محوریت هفته افشای حقوق بشر آمریکایی، این هفته از […]

شبکه افق مجموعه‌ای از مجموعه مستند و مستند‌های تک قسمتی با موضوعات فرهنگی، اجتماعی به مناسبت فرارسیدن ماه محرم، ماه عزای حسینی تدارک دیده است.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، مجموعه‌ای از مستند‌های تک قسمتی با موضوعات فرهنگی، اجتماعی و با محوریت هفته افشای حقوق بشر آمریکایی، این هفته از شبکه افق سیما پخش می‌شوند.مستند «خانه های نورانی»، به روضه های خانگی با قدمت و سابقه طولانی می پردازد که توسط پیرغلامان اداره می شوند. علاقه‌مندان می‌توانند این مجموعه مستند را شنبه تا پنجشنبه حوالی ساعت ۱۸ و تکرار آن را حوالی ساعت۰۰:۳۰ بامداد و ۱۳ از قاب افق سیما تماشا کنند.

همچنین مستند «یکی بود یکی نبود» داستان آدم‌هایی را روایت می‌کند که می‌توانستند زندگی عادی داشته باشند. انسان‌هایی که آمدند، زندگی کردند، تاثیری بر جهان پیرامون خود گذاشتند و رفتند، اما یک اتفاق، باعث شد تاثیر عمیق‌تری از خود بر جای بگذارند. علاقه‌مندان می‌توانند این مجموعه مستند را شنبه تا پنجشنبه ساعت ۵ صبح از قاب شبکه افق سیما به تماشا بنشینند.

مجموعه مستند «قلب ایران» به سفر و گردشگری‌های طولانی مدت روی زمین می‌پردازد، در خلال آن جاذبه‌های طبیعی خوزستان را هم به تصویر می‌کشد. علاقه‌مندان می‌توانند این مجموعه مستند را شنبه تا پنجشنبه حوالی ساعت ۷ صبح و ۱۳:۳۰ از قاب افق سیما به تماشا بنشینند.

مستند «از زمین خاکی» در حوزه اقتصاد مقاومتی ساخته شده شعار جهش تولید را مدنظر قرار می‌دهد و شنبه تا جمعه ساعت ۵:۳۰ صبح و۱۵:۳۰ به روی آنتن افق سیما می‌رود.

در ادامه مجموعه مستند «حدیث سرو»، مجموعه مستندی بازسازی شده است که با استفاده از عکس‌ها، اسناد و تصاویر مستند و گفتگو با نزدیکان و خانواده بزرگان معرفی شده سعی می‌کند تصویری از علمای دینی حقیقی را ارائه دهد. علاقه‌مندان می‌توانند این مجموعه مستند را شنبه تا جمعه ساعت ۰۳:۳۰ بامداد از قاب افق سیما به تماشا بنشینند.

فصل دوم مجوعه مستند «رخ مادر» به تهیه‌کنندگی امیرحسین اکاتی در قالب داکیودرام ساخته شده است، با روایتی شاعرانه به قصه‌های بکر و ناب از مادران شهدا که در جامعه فعالیت اجتماعی دارند، می‌پردازد. مستند «رخ مادر» جمعه ساعت ۵ صبح به صورت هفتگی روی آنتن شبکه افق سیما می‌رود.

مستند «در حریم حسین» روایتی از هیئت چهل اختران، تکیه‌ای با بیش از یک قرن قدمت، توسط سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) تولید و آماده‌سازی شده است. علاقه‌مندان می‌توانند این مستند دو قسمتی را پنجشنبه و جمعه حوالی ساعت ۲۳ به روی آنتن افق می‌رود.

مستند «بدون سپر، بدوم شمشیر» به کارگردانی محمدهادی نعمتی که روایتی از نسل کشی مسلمانان بوسنی است، به یاد حاج نادر طالب زاده به روی آنتن افق سیما می‌رود. مستند «بدون سپر، بدون شمشیر» به نویسندگی و کارگردانی محمدهادی نعمتی و تهیه کنندگی عبدالله ضیغمی پنجشنبه و جمعه حوالی ساعت ۱۶ به روی آنتن افق سیما می‌رود.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار