رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 7 خبر


  • جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳
  • الجمعة ۵ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Friday 12 July
  • چهارشنبه 20 تیر 1403 - 14:32
  • کد خبر : 149901
  • تئاتر
  • چاپ خبر : اروپا میزبان تعزیه‌ ایران می‌شود

گروه تعزیه «امام رئوف» در ماه محرم سال جاری در کشورهای مجارستان، اتریش، ایتالیا، اسپانیا و پرتغال به اجرای مجالس تعزیه می‌پردازد. امیرمحمد داودی‌پور تهیه‌کننده گروه تعزیه «امام رئوف» درباره اجراهای مجالس تعزیه توسط این گروه در کشورهای اروپایی گفت: گروه تعزیه «امام رئوف» امسال برای سومین سال است که در اروپا به اجرای مجالس […]

گروه تعزیه «امام رئوف» در ماه محرم سال جاری در کشورهای مجارستان، اتریش، ایتالیا، اسپانیا و پرتغال به اجرای مجالس تعزیه می‌پردازد.

امیرمحمد داودی‌پور تهیه‌کننده گروه تعزیه «امام رئوف» درباره اجراهای مجالس تعزیه توسط این گروه در کشورهای اروپایی گفت: گروه تعزیه «امام رئوف» امسال برای سومین سال است که در اروپا به اجرای مجالس تعزیه می‌پردازد. گروه طی ۲ سال گذشته در ۶ کشور سوئد، دانمارک، فنلاند، نروژ، هلند و بلژیک اجراهای متعدد تعزیه را در کارنامه فعالیت‌های خود به ثبت رسانده است.

وی با اشاره به شروع اجراهای تعزیه گروه «امام رئوف» در شهر بوداپست کشور مجارستان، یادآور شد: ما ۲ اجرا در شهر بوداپست داشتیم که ویژگی این اجرا این بود که برای اولین‌بار مجلس تعزیه در سالن اجتماعات یک کلیسا برپا شد.

داودی‌پور درباره دیگر اجراهای برنامه‌ریزی شده این گروه، افزود: در حال حاضر در کشور اتریش حضور داریم و قرار است روز پنج‌شنبه به اجرای مجلس تعزیه در مرکز اسلامی امام علی (ع) شهر وین در اتریش بپردازیم. سپس برای اجرای تعزیه به کشورهای ایتالیا، اسپانیا و پرتغال سفر می‌کنیم.

این عضو گروه تعزیه «امام رئوف» درباره مجالس تعزیه مدنظر برای اجرا در کشورهای اروپایی، گفت: به تناوب مجالس تعزیه «شهادت امام حسین (ع)»، «شهادت حضرت علی اکبر (ع)» و «شهادت حضرت ابوالفضل العباس (ع)» را در کشورهای مدنظر اجرا می‌کنیم.

وی درباره اینکه آیا گروه برنامه‌ای برای اجرای مجالس تعزیه در ایران هم دارد یا نه، اظهار کرد: سه سال پیش در ایران برای سفرای کشورهای مختلف اجرای تعزیه داشتیم و امسال هم این کار را انجام خواهیم داد.

داودی‌پور در پایان سخنان خود تاکید کرد: امسال با پیگیری‌هایی که دوستان انجام داده‌اند گروه تعزیه «امام رئوف» به عنوان سفیر صلح و دوستی یونسکو انتخاب شده است. قرار است با همکاری دبیرخانه یونسکو در ایران و بنیاد تکریم ادیان و مذاهب، مراسمی با حضور سفرای مقیم تهران برگزار و حکم سفیر صلح و دوستی یونسکو به گروه اهدا شود.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار