تئاتر
کد خبر : 6138
یکشنبه - ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۵
هفدهمین جشنواره تئاتر تجربه

گزارش اختتامیه “هفدهمین جشنواره تئاتر تجربه”

به گزارش سینماخانه؛ اختتامیه هفدهمین جشنواره تئاتر تجربه روز شنبه ۲۱ اسفند ۹۵ ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه در سالن شهید آوینی پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران برگزار شد.

در این مراسم پس از تلاوت قرآن و پخش سرود ملی، دکتر سرسنگی، معاونت فرهنگی دانشگاه تهران و حسین عبداللهی، دبیر جشنواره، سخنرانی کردند.

همچنین در این مراسم از سعید اسدی و حمید صنیعی پور، از اساتید دانشگاه تهران، تقدیر و تجلیل به عمل آمد

اسامی برندگان هفدهمین جشنواره تئاتر تجربه:

برگزیده فراخوان پوستر هفدهمین جشنواره تئاتر تجربه:

جایزه نقدی، دیپلم افتخار و تندیس جشنواره تعلق گرفت به مینا غفاری

بخش پژوهش:

جایزه نقدی و دیپلم افتخار تعلق گرفت به نیما شهرابی

هیئت داوران در این بخش برگزیده ای نداشت

بخش نمایشنامه نویسی و نمایشنامه خوانی:

هیئت داوران: محمد یار احمدی، رحمت امینی و میثم فرهمندیان

بهترین نمایشنامه:

جایزه نقدی و دیپلم افتخار تعلق گرفت به جواد پورمرزبان برای نمایشنامه “هجیدخ گنده”

جایزه نقدی، دیپلم افتخار و تندیس جشنواره تعلق گرفت به افشین اکبری برای نمایشنامه “شاه میرزا”

بهترین نمایشنامه خوانی:

جایزه نقدی و دیپلم افتخار تعلق گرفت به پویا سعیدی برای نمایشنامه خوانی “کریستال پالاس”

بخش تجربه اجرا در مکان های نامتعارف:

هیئت داوران: احسان فلاحت پیشه، فرهاد تفرشی و آزاده شاه میر

جایزه نقدی و دیپلم افتخار تعلق گرفت به سینا آقازاده برای نمایش “سوگ سرود”

جایزه نقدی، دیپلم افتخار و تندیس جشنواره تعلق گرفت به سعید زارعی و ایمان صیاد برهانی برای نمایش “لایو”

بخش کوتاه و خلاق:

هیئت داوران: احسان فلاحت پیشه ، فرهاد تفرشی و آزاده شاه میر

بهترین بازیگری زن:

جایزه نقدی و دیپلم افتخار تعلق گرفت به خورشید عسگری و فاطمه عباسی برای نمایش “هملث”

بهترین بازیگری مرد:

جایزه نقدی و دیپلم افتخار تعلق گرفت به امیر شمس و مجتبی بیات برای نمایش “تئاتر”

بهترین کارگردانی:

جایزه نقدی ، دیپلم افتخار و تندیس جشنواره تعلق گرفت به مینا مقامی زاده برای نمایش “عنکبوت های قطبی”

اثر برگزیده:

جایزه نقدی ، دیپلم افتخار و تندیس جشنواره تعلق گرفت به علیرضا کیانی برای نمایش “حماسه حضور”

بخش صحنه ای:

هیئت داوران: مسعود دلخواه، آرش دادگر، وحید رحمانی، هادی حجازی فر، مهدی مشهور و آزاده انصاری

بهترین موسیقی:

جایزه نقدی و دیپلم افتخار تعلق گرفت به متین حبیبیان برای نمایش “مجلس مختلف خوانی همین امروز”

جایزه نقدی ، دیپلم افتخار و تندیس جشنواره تعلق گرفت به امیرحسین نصیری برای نمایش “شب دوازدهم”

بهترین طراحی صحنه:

جایزه نقدی و دیپلم افتخار تعلق گرفت به سعدی محمدی برای نمایش “شینو”

جایزه نقدی ، دیپلم افتخار و تندیس جشنواره تعلق گرفت به فایزه کاظمی برای نمایش “چرخه سودایی”

بهترین بازیگری زن:

جایزه نقدی و دیپلم افتخار تعلق گرفت به سحر روانبخش برای نمایش “بازگشت کلاون”، صبا پویشمن برای نمایش “شب دوازدهم” و شهره موسوی برای نمایش “چرخه سودایی”

هیئت داوران در این بخش برگزیده ای نداشت

بهترین بازیگری مرد:

جایزه نقدی و دیپلم افتخار تعلق گرفت به سیامک دری برای نمایش “بازگشت کلاون”

جایزه نقدی ، دیپلم افتخار و تندیس جشنواره تعلق گرفت به امیر شمس، بهرام تیغ نورد، اسماعیل کمالی دهقان، مصطفی امیری و عماد درویشی برای نمایش “مجلس مختلف خوانی همین امروز”

بهترین نمایشنامه:

جایزه نقدی و دیپلم افتخار تعلق گرفت به سعدی محمدی برای نمایشنامه “شینو”

جایزه نقدی ، دیپلم افتخار و تندیس جشنواره تعلق گرفت به صبا نجاتی برای نمایشنامه “مجلس مختلف خوانی همین امروز”

بهترین کارگردانی:

جایزه نقدی و دیپلم افتخار تعلق گرفت به مرتضی جلیلی برای نمایش “مجلس مختلف خوانی همین امروز”

جایزه نقدی ، دیپلم افتخار و تندیس جشنواره تعلق گرفت به سعدی محمدی برای نمایش “شینو”

بهترین پایان نامه:

جایزه نقدی ، دیپلم افتخار و تندیس جشنواره تعلق گرفت به محسن صادقی اصفهانی برای نمایش “شب دوازدهم”

نمایش “شب دوازدهم” برای اجرا در بیستمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی معرفی شد

تقدیر ویژه از نمایش “مناقشه” به کارگردانی مرتضی محمدی و معرفی این نمایش به وزارت نیرو جهت حمایت از اجرای عمومی

اثر برگزیده:

نمایش “شینو” به کارگردانی سعدی محمدی و نمایش “مجلس مختلف خوانی همین امروز” به کارگردانی مرتضی جلیلی دوست جهت اجرای عمومی به تالار مولوی و بیستمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی معرفی شدند

به این صورت هفدهمین جشنواره تئاتر تجربه به طور رسمی به کار خود پایان داد.

سینماخانه/ خبرنگار: فرشید حاجیان