رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
  • السبت ۸ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Saturday 26 September

به نقل از آسوشیتدپرس، ناتلی پورتمن در فیلم «جکی» ساخته پابلو لارین در نقش ژاکین کندی اندکی پس از ترور همسرش جان اف کندی رییس جمهوری اسبق آمریکا ظاهر شده است. این نقش که حداقل یک نامزدی اسکار برای وی به همراه خواهد داشت از نقش‌های نادری است که کمتر نصیب بازیگری می‌شود و همین […]

به نقل از آسوشیتدپرس، ناتلی پورتمن در فیلم «جکی» ساخته پابلو لارین در نقش ژاکین کندی اندکی پس از ترور همسرش جان اف کندی رییس جمهوری اسبق آمریکا ظاهر شده است. این نقش که حداقل یک نامزدی اسکار برای وی به همراه خواهد داشت از نقش‌های نادری است که کمتر نصیب بازیگری می‌شود و همین هم موجب شده تا پورتمن هالیوود را برای خلق نکردن نقش‌های بزرگ برای زنان سرزنش کند.

این بازیگر ۳۵ ساله در گفتگو با مجله نیویورک می‌گوید: فیلم‌هایی با نقش‌های بزرگ برای زنان که بتواند حرفه آن‌ها را ارتقا دهد وجود ندارد.

پورتمن با بازی در نقش ژاکلین کندی، در نیمه قرن بیستم و فرهنگ آمریکای آن دوران قرار گرفته و باور دارد که موقعیت زنان سینمایی در دهه ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ بهتر بود و فرصت‌های بیشتری وجود داشت. او می‌گوید با وجود این که در آن دوره جاذبه جنسی زنان مطرح بود، اما باز هم زنانی با شخصیت در نقطه مرکزی فیلم جای داشتند مثلا فیلم‌هایی مثل «سانست بلوار» بیلی وایلدر و «مارنی» آلفرد هیچکاک به زنان امکان کار کردن می‌دادند.

وی می‌افزاید: فکر می‌کنم فیلم‌ها بیشتر با تمرکز بر مردان سفیدپوست ساخته می‌شوند و بعد یک سری اتفاقات درباره زنان مختلف در فیلم می‌افتد.

 منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار