رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۳ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Tuesday 20 October
  • سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۶
  • کد خبر : 1723
  • تیتر روز
  • چاپ خبر : «فروشنده» به «او» باخت
منتقدان واشنگتن برندگان را معرفی کردند

«فروشنده» به «او» باخت

انجمن منتقدان واشنگتن با انتخاب فیلم موزیکال «لالا لند» به عنوان بهترین فیلم سال، در بخش بهترین فیلم خارجی به فیلم فرانسوی «او» رای داد. به نقل از ورایتی، انجمن منتقدان فیلم واشنگتن دی.سی فیلم «لالا لند» به کارگردانی دامین شازل را به عنوان بهترین فیلم سال ۲۰۱۶ انتخاب کردند. این در حالی است که […]

انجمن منتقدان واشنگتن با انتخاب فیلم موزیکال «لالا لند» به عنوان بهترین فیلم سال، در بخش بهترین فیلم خارجی به فیلم فرانسوی «او» رای داد.

به نقل از ورایتی، انجمن منتقدان فیلم واشنگتن دی.سی فیلم «لالا لند» به کارگردانی دامین شازل را به عنوان بهترین فیلم سال ۲۰۱۶ انتخاب کردند.

این در حالی است که حلقه منتقدان فیلم نیویورک نیز هفته پیش همین فیلم را به عنوان بهترین فیلم سال برگزیده بودند.

«لالالند» در فهرستی جای داشت که «ورود»، «اگر سنگ هم ببارد»، «منچستر کنار دریا» و «مهتاب» رقیب این فیلم در بخش بهترین فیلم سال بودند.

«او» ساخته پل ورهوفن نیز جایزه بهترین فیلم خارجی‌زبان را از آن خود کرد. در فهرست نامزدهای این بخش در کنار «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی، «پیشخدمت» ساخته پارک چان-ووک، «خولیتا» به کارگردانی پدرو آلمادوار و «تونی اردمن» به کارگردانی مارن آده جای داشتند.

«لالالند» در عین حال جایزه بهترین کارگردانی را نیز برای دامین شازل دریافت کرد و بهترین فیلمنامه غیراقتباسی نیز به دامین شازل برای همین فیلم تعلق گرفت. جایزه بهترین طراحی صحنه، بهترین فیلمبرداری و موسیقی نیز به این فیلم اهدا شد.

جایزه بهترین بازیگر مرد به کیسی افلک برای «منچستر کنار دریا» رسید و جایزه بهترین بازیگر زن به ناتالی پورتمن برای «جکی» تعلق گرفت.

ماهرشالا علی برای «مهتاب» به عنوان بهترین بازیگر مرد مکمل و وایولا دیویس برای «فنس‌ها» به عنوان بهترین بازیگر زن مکمل انتخاب شدند.

در حالی که «ورود» جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی را از آن خود کرد، جایزه بهترین فیلم بلند انیمیشن به «کوبو و دو رشته» تعلق گرفت.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار