رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
  • السبت ۱ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Saturday 19 September

مدیرعامل موسسه سینما شهر در پی انتشار آگهی فروش سینما بهمن اندیمشک توضیح داد: فروش سینما حق مالکین است ولی موافقت با انحلال و تغییر کاربری با وزارت ارشاد است. مجید مس چی گفت: این سینما  اول انقلاب مصادره شد و به بنیاد مستضعفان رسید. مالک سینما مرحوم شد و ورثه با پیگیری در سال […]

مدیرعامل موسسه سینما شهر در پی انتشار آگهی فروش سینما بهمن اندیمشک توضیح داد: فروش سینما حق مالکین است ولی موافقت با انحلال و تغییر کاربری با وزارت ارشاد است.

مجید مس چی گفت: این سینما  اول انقلاب مصادره شد و به بنیاد مستضعفان رسید. مالک سینما مرحوم شد و ورثه با پیگیری در سال ۸۱ توانستند آن را پس بگیرند. مدتی هم فعال بود ولی از سال ۸۵ تعطیل شد. تلاشهای زیادی هم شد که بهره‌برداری آن به بخش خصوصی واگذار شود ولی به علل مختلف از جمله اختلاف ورثه به جایی نرسید.
عباس بهارلو مورخ سینما هم درباره این سینما نوشته است: سینما بهمن یا فجر با عنوان پارادیا در سال ۵۱ توسط عبدالصمد اقبال تاسیس شده بود که پس از انقلاب به بنیاد مستضعفان و سپس به حوزه هنری رسید.این سینما با گنجایش ۷۴۰ نفر با درجه کیفی یک دایر بوده است.

بهارلو گفت: اندیمشک سینمای دیگری هم با نام «تاج» داشت که آن هم در سال های جنگ نابود شد و در حال حاضر این شهر فاقد سینما است.

منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار