رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹
  • الخميس ۶ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Thursday 24 September
  • سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۶
  • کد خبر : 10051
  • تئاتر
  • چاپ خبر : تئاتر در استادیوم‌های فوتبال/اجرای ویژه در بازی ایران و سوریه

مدیر دفتر تئاتر خیابانی حوزه هنری از برگزاری اجراهای ویژه تئاتری در مسابقه فوتبال ایران و سوریه و همچنین لیگ برتر فوتبال خبر داد. امیرحسین شفیعی درباره نمایش‌های کوتاه و پرفورمنس‌هایی که شب گذشته (۲۲ خردادماه) در استادیوم آزادی و پیش از بازی فوتبال ایران و ازبکستان اجرا شد، بیان کرد: طبق تفاهمی که میان […]

مدیر دفتر تئاتر خیابانی حوزه هنری از برگزاری اجراهای ویژه تئاتری در مسابقه فوتبال ایران و سوریه و همچنین لیگ برتر فوتبال خبر داد.

امیرحسین شفیعی درباره نمایش‌های کوتاه و پرفورمنس‌هایی که شب گذشته (۲۲ خردادماه) در استادیوم آزادی و پیش از بازی فوتبال ایران و ازبکستان اجرا شد، بیان کرد: طبق تفاهمی که میان کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال با حوزه هنری انقلاب اسلامی داشتیم ایده‌ای را مطرح کردیم که ورزشگاه‌ها محلی برای اجرای آثار نمایشی باشد تا برای فرهنگ‌سازی در حوزه فوتبال از هنر تئاتر که یک رسانه تأثیرگذار است، استفاده شود.

او با اشاره به اینکه در استادیوم‌های فوتبال به ویژه در بازی‌های ملی و مهم، تماشاگران ساعات طولانی را بیهوده می‌گذرانند، افزود: اسفندماه سال گذشته تجربه موفقی برای اجرای نمایش در استادیوم آزادی و هنگام  برگزاری یکی از مسابقات فوتبال باشگاه‌های آسیاه داشتیم که بر همین اساس با دوستان در فدراسیون فوتبال جلساتی را از دو، سه ماه قبل برگزار کردیم تا در بازی‌های انتخابی ایران برای جام‌جهانی هم بتوانیم این اجراها را ادامه دهیم.

 

این کارگردان تئاتر ادامه داد: براساس این تفاهم دو اثر نمایشی را به صورت پرفورمنس و با استفاده از عروسک‌های غول‌پیکیری که برخی از آن‌ها برای اولین بار رونمایی شده و ویژه این رویداد طراحی شده بودند به کارگردانی حامد زارعان اجرا کردیم. همچنین طبق قرار با فدراسیون در نظر داریم این برنامه را در استادیوم‌های دیگر در لیگ برتر فوتبال اجرا کنیم که در حال نهایی کردن این تفاهم هستیم. ضمن اینکه برنامه ویژه‌ای هم به مناسبت جشن پیروزی در بازی ایران و سوریه تدارک دیده خواهد شد.

شفیعی که کارگردانی یک از پرفورمنسها را در شب گذشته خودش برعهده داشت، درباره اجراهایی که پیش از بازی ایران و ازبکستان برای تماشاگران فوتبال در استادیوم آزادی ارائه شد، گفت: از آنجا که بازی زیر نظر فیفا و کنفدراسیون آسیا برگزار می‌شد، نمایش‌ها را کوتاه اجرا کردیم چون ناظر بازی و همچنین اعضای تیم ملی ازبکستان از برنامه‌ای که داشتیم بسیار متعجب بودند و برایشان عجیب و غیرمرسوم بود. البته ناظران بازی مشکلی با این برنامه نداشتند و خوشبختانه بازخورد خوبی هم از تماشاگران و اهالی رسانه گرفتیم.

 

وی تأکید کرد: با توجه به رونمایی تعدادی از عروسک‌های برنامه اجرا شده به دنبال برندی سازی در این زمینه هستیم و با همکاری خوب مسئولان فدراسیون فوتبال تلاش بر ادامه اجرای این گونه آثار نمایشی داریم چرا که این اتفاق در نهایت به نفع تئاتر هم خواهد بود.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار