رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
  • السبت ۱ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Saturday 19 September

یادداشت‌های روزانه یک عاشق به کارگردانی سهراب شهید ثالث روز چهارشنبه ۲۸ تیرماه ساعت ۱۷ در سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش درمیآید. به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، در ادامه برنامه نمایش فیلم در دوره ۴۸ (تابستان ۹۶) سینماتک،روز چهارشنبه ۲۸ تیر ماه ساعت ۱۷ فیلم «یادداشت‌های روزانه […]

یادداشت‌های روزانه یک عاشق به کارگردانی سهراب شهید ثالث روز چهارشنبه ۲۸ تیرماه ساعت ۱۷ در سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش درمیآید.

به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، در ادامه برنامه نمایش فیلم در دوره ۴۸ (تابستان ۹۶) سینماتک،روز چهارشنبه ۲۸ تیر ماه ساعت ۱۷ فیلم «یادداشت‌های روزانه یک عاشق» ساخته سهراب شهید ثالث محصول سال ۱۹۷۷ به مدت ۹۱ دقیقه ( به جای،فیلم آهستگی) در سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در می آید.

یکی دیگر از داستان های برلینی شهیدثالث که با «وقت بلوغ» شروع شد و با جوانی میشائیل باور در «یادداشت های روزانه یک عاشق» ادامه پیدا کرد. در پس پنجرها و دیوارهای بتنی برلین میشائیل باور گرفتار و قربانی جامعه و یا دقیق تر، تولید جامعه آلمان غربی است.

تمایل شهیدثالث برای ایزوله کردن فردی که زندگی اش آکنده از بدبینی است در این فیلم به اوج می رسد. فضای بسته ی آپارتمان هم ترسناک است و هم امنیت می آورد. فیلم تلاش دارد تا با جلوه های صوتی ظرافت و عمق بیش تری به موضوع فیلم ببخشد.

شهیدثالث در یاداشتی می نویسد:برای بعضی سکانس ها یک صحنه موزیک رومانتیک انتخاب کردم تا تماشاچی به یک داستان عاشقانه فکر کند. ولی در نمای بعدی یک شوک دادم. معالجه با شوک برای این که فراموش نکند چه دیده است.

فیلم در برلیناله‌ی سال ۷۷ نامزد جایزه شد و در فستیوال لندن جایزه‌ی بنیاد فیلم بریتانیا BFI را دریافت کرد.

یادآوری می‌شود علاقه‌مندان برای استفاده از برنامه‌های سینما تک می‌توانند روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته به موزه هنرهای معاصر تهران مراجعه کنند.

منبع: آنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار