رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۱ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Friday 27 November

مراسم شب‌های قدر از اماکن متبرکه روی آنتن شبکه‌های مختلف تلویزیونی می‌رود. به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی سیما؛ در آستانه‌ شب‌های پرفیض قدر و نزول قرآن، هر یک از شبکه‌های سیما با توجه به ماموریت خود، مراسم ویژه‌ای را از اماکن مقدس، تکایا و مساجد پخش خواهند کرد. بر اساس این […]

مراسم شب‌های قدر از اماکن متبرکه روی آنتن شبکه‌های مختلف تلویزیونی می‌رود.

به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی سیما؛ در آستانه‌ شب‌های پرفیض قدر و نزول قرآن، هر یک از شبکه‌های سیما با توجه به ماموریت خود، مراسم ویژه‌ای را از اماکن مقدس، تکایا و مساجد پخش خواهند کرد.

بر اساس این گزارش؛ شبکه یک سیما، قرائت دعای «جوشن کبیر» را از بارگاه «ثامن‌الحجج» روی آنتن برده و اجرای مراسم احیا در حرم رضوی توسط حجج اسلام رئیسی، رفیعی و علم‌الهدی به ترتیب در شب‌های نوزدهم، بیست و یکم و بیست و سوم پخش خواهد شد.

دوربین شبکه دو سیما با حضور در حرم مطهر حضرت معصومه (س)، مراسم این شب‌ها را پوشش داده و ذاکران اهل بیت (ع)، زائران و مخاطبان مومن را میهمان حرم کریمه اهل بیت خواهد کرد. همچنین ححج اسلام سعیدی، رئیسی و میرباقری به ترتیب مراسم شب‌های نوزدهم تا بیست و سوم را اجرا می‌کنند که از این شبکه پخش می‌شود.

قرائت دعای «ابوحمزه ثمالی» در طول لیالی قدر در دستور کار شبکه سه سیما بوده و حجت‌الاسلام‌والمسلمین انصاریان عهده‌دار اجرای مراسم این شب‌ها در حسینیه «همدانی‌ها» خواهد بود. همچنین قرائت دعای «جوشن کبیر» از امام‌زاده «علی اکبر چیذر» نیز روی آنتن این شبکه می رود.

شبکه چهار سیما نیز مراسم شب نوزدهم را از دانشگاه امام صادق(ع) با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین علی اکبری پوشش می‌دهد. در شب بیست و یکم نیز دوربین این شبکه با حضور در مصلای حضرت امام خمینی(ره) سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین«پناهیان را روی آنتن برده و در آخرین شب از عزیزترین شب‌های سال؛ این آیین از دانشگاه تهران با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین قرائتی پخش خواهد شد. یادآور می‌شود پخش دعای «جوشن کبیر» در هر سه شب از اماکن یادشده در دستور کار قرار دارد.

حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) از دیگر اماکن متبرکه است که هر سال در شب‌های قدر میزبان خیل عظیم عاشقان و روزه‌داران است. به همین مناسبت آنتن شبکه پنج به این حرم شریف اختصاص یافته است؛ بینندگان این شبکه در طول ایام قدر می‌توانند از دعای «جوشن کبیر»همراه با حاضران در حرم فیض ببرند. همچنین حجج‌اسلام رفیعی، خاتمی و حسینی بوشهری به ترتیب از شب‌های نوزدهم تا بیست و یکم با اجرای مراسم ویژه این شب‌ها همراه مخاطبان خواهند بود.

شبکه قرآن سیما نیز در شب‌های نوزدهم و بیست و یکم با حضور در مرقد امام خمینی (ره) اجرای این مراسم را توسط حجج‌اسلام هاشمیان و ناطق نوری پوشش خواهد داد. اجرای احیای شب بیست وسوم نیز بر عهده حجت الاسلام والمسلمین پناهیان است که از مصلای امام خمینی(ره) پخش خواهد شد. لازم به ذکر است؛ دعای «جوشن کبیر» در طول این سه شب از مکان‌های سخنرانی روی آنتن این شبکه می‌رود.

شبکه آموزش نیز علاوه بر پخش دعای «جوشن کبیر» از مصلای امام خمینی(ع)، دانشگاه تهران و حرم امام‌زاده صالح (ع)؛ اجرای مراسم احیا و سخنرانی توسط حجج‌ اسلام پناهیان، قرائتی و رئیسی را از همین اماکن پخش خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار