رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲
  • الأحد ۴ رمضان ۱۴۴۴
  • 2023 Sunday 26 March
  • شنبه 30 تیر 1397 - 09:01
  • کد خبر : 23969
  • تئاتر
  • چاپ خبر : روژان آریا‌منش «عروس دریایی» می‌شود

روژان آریا‌منش که خاطره حضورش به‌عنوانِ کودکی دوست‌داشتنی و شیرین در آثاری همچون «خوش‌رکاب» و «نصف مال من، نصف مال تو» در ذهن علاقه‌مندان سینما و تلویزیون به ‌یادگار مانده؛ این‌ روزها پس ‌از مدت‌ها دوری از کار بازیگری، بازگشته و این ‌بار توانایی‌ هایش را در فضایی تازه محک خواهد زد. او که با […]

روژان آریا‌منش که خاطره حضورش به‌عنوانِ کودکی دوست‌داشتنی و شیرین در آثاری همچون «خوش‌رکاب» و «نصف مال من، نصف مال تو» در ذهن علاقه‌مندان سینما و تلویزیون به ‌یادگار مانده؛ این‌ روزها پس ‌از مدت‌ها دوری از کار بازیگری، بازگشته و این ‌بار توانایی‌ هایش را در فضایی تازه محک خواهد زد.

او که با نمایش «عروس دریایی» به ‌نویسندگی و کارگردانی محسن ستوده؛ برای نخستین‌ بار عرصه تئاتر را تجربه می‌کند، با اشاره‌ به ‌اینکه جنس کمدی این‌ نمایش برایش تداعی‌گر فضای اولین مجموعه تلویزیونی‌اش یعنی «دردسر والدین» بوده؛ گفت: «از آنجا که خارج از کشور به تحصیلاتم ادامه می‌دهم، در فاصله حضورم در ایران، اجرای پیشین این‌ کار را دیدم و از کمدی ارائه ‌شده در آن لذت بردم». او ضمن اشاره به عوامل کاربلد و متن خوب این‌ کار، افزود: «زمان تمرین ‌ها و دوره اجرای کار هم با زمان برنامه‌ های درسی‌ ام هماهنگ بود و به ‌همین‌ علت ترغیب شدم در آن حضور پیدا کنم».

آریامنش درباره نقش خود در نمایش «عروس دریایی» توضیح داد: «کاراکتر همسر درگذشته تیمور را با نامِ پریوش بازی می‌کنم که درواقع، روحش در صحنه‌ها حضور دارد». این بازیگر جوان ادامه داد: «نسبت به تجربه‌ای‌ که در همین مدت کوتاه پیدا کردم، تئاتر را فضایی کاملاً متفاوت از سینما و تلویزیون دیدم و به ‌رغمِ دشواری‌های خاص بازی زنده؛ احساس می‌‌کنم که علاقه‌ام به آن بیش ‌از کارهای تصویری‌ است». او با تأکید براینکه وقتی‌ کارتان را دوست داشته باشید، هرچه چالش کار بیشتر باشد، لذت بیشتری هم می‌برید، گفت: «دوست دارم بیشتر این‌ فضا را تجربه کنم و با این ‌ذهنیت وارد کار نشدم که بگویم چون مردم خاطراتی از روژان آریامنش کوچک در سال‌های دور دارند، حالا این به‌ عنوانِ یک امتیاز برای دیده‌ شدن مجددم باشد و بخواهم به‌ آن تکیه کنم. حالا سال ‌ها گذشته و من با نگاهی تازه به ‌این ‌مسیر برگشته‌ام. ضمنِ‌ اینکه شما کارتان را در بازیگری پله ‌پله طی می‌کنید و همه این تجربه‌هایی که در هر مدیوم و سن‌ و سالی کسب می‌کنید، مانند زنجیری به ‌هم‌ متصل است». بازیگر فیلم‌های «عاشق» و «غوغا» با اشاره ‌به ‌اینکه در این‌ مدت پیشنهادهای مختلفی در زمینه کارهای تصویری و نمایش داشته؛ افزود: «البته آن ‌چیزی‌ که مدِنظرم بود را در آن‌ کارها ندیدم. برایِ‌ همین صبر کردم. وقتی برای نمایش عروس دریایی از من دعوت شد، ایران نبودم؛ اما چون اجرای پیشین نمایش را از همین گروه دیده بودم، خوشحال شدم و پذیرفتم. حس می‌کردم جرقه‌ای که می‌خواستم و دنبالش بودم دراین‌کار وجود داشت و حالا هم از نتیجه کار راضی هستم».

او در پایان به تفاوت‌های اجرای جدید نمایش «عروس دریایی» اشاره کرد و گفت: «به‌ نظرم حتی اگر اجرای قبلی را دیده‌اید، بهتر است این اجرا را هم ببینید؛ چون متن تفاوت‌هایی نسبت به اجرای قبل دارد و شرایط اجرا نیز فرق کرده؛ این‌بار در سالنی بزرگ‌تر با فضایی متفاوت‌تر اجرا می‌شود. حتی شخصیت‌هایی تازه به قصه پیوسته‌اند و پایان‌بندی متفاوتی هم برایش درنظر گرفته شده است. برایِ ‌مثال، نقشی که من در این‌ اجرا دارم، در اجرای قبلی اصلاً وجود نداشت و همین می‌تواند برای مخاطب جذاب باشد». گفتنی‌ست؛ نمایش «عروس دریایی» به ‌نویسندگی و کارگردانی محسن ستوده در سالن شماره دو عمارت نوفل ‌لوشاتو به‌رویِ ‌صحنه است که در آن، مریم کیان‌پیشه، سجاد شکورنیا، محسن ستوده، پگاه الله‌ وردی ‌زاده، احسان فروزش، تیما تقى‌ زاده و شقایق مهدی‌ پور نیز ایفای نقش دارند.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار