رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹
  • الإثنين ۱۴ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Monday 30 November

مستند بلند «زندگی میان پرچم‌های جنگی» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی محسن اسلام‌زاده به هشتمین دوره جشنواره «فیلم‌های آسیایی» بارسلونا اسپانیا راه یافت. این جشنواره از ۲۸ اکتبر الی هشت نوامبر (هفت الی ۱۸ آبان‌ماه) به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، به دو شکل فیزیکی و آنلاین در شهر بارسلونا اسپانیا برگزار می‌شود. جشنواره «فیلم‌های آسیایی» بارسلونا با تاکید بر حمایت از سینمای […]

مستند بلند «زندگی میان پرچم‌های جنگی» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی محسن اسلام‌زاده به هشتمین دوره جشنواره «فیلم‌های آسیایی» بارسلونا اسپانیا راه یافت.

این جشنواره از ۲۸ اکتبر الی هشت نوامبر (هفت الی ۱۸ آبان‌ماه) به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، به دو شکل فیزیکی و آنلاین در شهر بارسلونا اسپانیا برگزار می‌شود.

جشنواره «فیلم‌های آسیایی» بارسلونا با تاکید بر حمایت از سینمای مستقل و تجربی، در پنج بخش رقابتی، فیلم‌های بلند ۲۵ کشور آسیایی را به نمایش در می‌آورد.

«زندگی میان پرچم‌های جنگی» به همراه ۲۰ فیلم دیگر در بخش «NETPAC (شبکه ارتقای سینمای آسیا)» حضور دارد.

این مستند از تولیدات مرکز فرهنگی میثاق است و پخش بین‌المللی آن را موسسه هنر هفتم بر عهده دارد.

در خلاصه داستان این مستند آمده است: روستای «کورک مغول» در شمال غرب افغانستان ظاهری عادی دارد؛ کودکانی با بازی‌های ساده، چوپانی با گله کوچکش و کشاورزی که محصولاتش را برداشت می‌کند. اما این روستا نمی‌تواند قریه‌ای عادی باشد چرا که مردم مجبور هستند در میان جنگ طالبان، آمریکایی‌ها و ارتش زندگی کنند و بدتر از آن اینکه، اخیرا شایعاتی مبنی‌بر حضور داعش در حوالی روستا به گوش می‌رسد.

منبع: صبا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار