رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹
  • الأحد ۳ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 17 January

اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل، خواستار محکوم کردن ترور شهید محسن فخری‌زاده شد. اتحادیه تهیه کنندگان سینمای ایران طی نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار محکوم کردن ترور شهید فخری‌زاده و انتخاب کمیته‌ای برای اعلام کشور عامل این جنایت شد. متن نامه به شرح ذیل است: «جناب آقای آنتونیو گوترش […]

اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل، خواستار محکوم کردن ترور شهید محسن فخری‌زاده شد.

اتحادیه تهیه کنندگان سینمای ایران طی نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار محکوم کردن ترور شهید فخری‌زاده و انتخاب کمیته‌ای برای اعلام کشور عامل این جنایت شد.

متن نامه به شرح ذیل است:

«جناب آقای آنتونیو گوترش

دبیرکل محترم سازمان ملل

ترور، مخالف اهداف بشردوستانه سازمان ملل و کنوانسیون حقوق بشر است. متاسفانه شاهد ترور دانشمندان تراز اول در علوم هسته‌ای هستیم و پیش‌تر نیز سردار سلیمانی مورد هجوم و ترور وحشیانه قرار گرفت، سکوت بر خلاف تعهدات و قوانین سازمان ملل است.

تهیه کنندگان سینمای ایران همراه با دیگر هنرمندان و مردم کشورمان خواهان محکوم کردن این اقدام وحشیانه هستند.

در شرایطی که دولت فرانسه در مقابل بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان با توهین به مقدساتشان برای حمایت از جان معلم مدرسه می‌ایستد و عواقبش را به جان می خرد، امروز منتظر واکنش صریح سازمان ملل در قبال این ترورها هستیم. تقاضا داریم هیاتی جهت بررسی حمایت کشور یا کشورهایی از تروریسم تشکیل شود.

ایران امنیت و ثبات در منطقه را خواهان است و این ترور وحشیانه نه تنها ثبات را از منطقه می‌گیرد بلکه حمایت آمریکا از تروریسم دولتی اسرائیل بی ثباتی را در منطقه دو چندان می‌کند.

جامعه جهانی باید در قبال ترور شهید محسن فخری زاده اقدامات قابل قبول انجام دهد.

اتحادیه تهیه کنندگان سینمای ایران»

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار