رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۹ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 21 April

مراسم بزرگداشت روز جهانی زن با نمایش فیلم «شیار ۱۴۳» به کارگردانی نرگس آبیار به عنوان فیلم افتتاحیه این برنامه آغاز گردید این مراسم از روز ۵ الی ۱۷ مارچ با پخش فیلمهای مختلف از زنان سینماگر ادامه خواهد داشت. مراسم افتتاحیه با حضور نرگس آبیار (کارگردان موفق ایرانی)، آقای ارنستو سوسا (رایزن فرهنگی سفارت […]

مراسم بزرگداشت روز جهانی زن با نمایش فیلم «شیار ۱۴۳» به کارگردانی نرگس آبیار به عنوان فیلم افتتاحیه این برنامه آغاز گردید این مراسم از روز ۵ الی ۱۷ مارچ با پخش فیلمهای مختلف از زنان سینماگر ادامه خواهد داشت.

مراسم افتتاحیه با حضور نرگس آبیار (کارگردان موفق ایرانی)، آقای ارنستو سوسا (رایزن فرهنگی سفارت مکزیک در اکوادور)، دکتر زهرا رضی (رییس انجمن سینمایی ایران، اسپانیا و آمریکای لاتین ( ستاره) ازاسپانیا) و مدیران و نمایندگان فرهنگی از کشورهای اروگوئه، شیلی، مکریک، آرژانتین و نیز دکتر پابرجا (سفیر ایران در اکوادور)، به شکل تلفیقی از زوم و فیس بوک برگزار شد. به شکلی که اعضای هسته مرکزی از طریق زوم حضور به هم رساندند و سایر علاقمندان و مخاطبان از طریق فیس بوک به این برنامه پیوند داده شدند و در مجموع ۴۵۰ نفر در این وبینار شرکت داشتند.
هدف از برگزاری این مراسم تجلیل از سینماگران زن و به تصویر کشیدن آثارشان در چارچوب روز جهانی زن بود.
در این مراسم نرگس آبیار ضمن پاسخگویی به سوالات شرکت کنندگان در مورد فیلم «شیار۱۴۳» و فیلم «نفس»، خاطر نشان ساخت که زنان از قدرت خارق العاده‌ای برخوردار هستند و باید به این مساله ایمان داشته باشند. وی با توصیف و تشریح سمبل‌های و نمادهایی که در فیلم‌هایش به کار رفته بود به کدگشایی و تشریح بیشتر جزییات فیلم پرداخت که با تحسین و توجه حاضرین مواجه گردید.
منبع: ایلنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار