رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 17 خبر


  • چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۹ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 21 April
  • یکشنبه ۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۰
  • کد خبر : 65042
  • تئاتر
  • چاپ خبر : اجراهای تئاتری تا اطلاع ثانوی تعطیل شدند

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد طبق بخشنامه دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا، به دلیل نارنجی شدن وضعیت شهر تهران، اجراهای تئاتری تعطیل شد. قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره وضعیت تعطیلی یا فعالیت تئاتر با توجه به نارنجی شدن شهر تهران، گفت: چون […]

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد طبق بخشنامه دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا، به دلیل نارنجی شدن وضعیت شهر تهران، اجراهای تئاتری تعطیل شد.

قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره وضعیت تعطیلی یا فعالیت تئاتر با توجه به نارنجی شدن شهر تهران، گفت: چون در خصوص وضعیت شهرها و فعالیت مشاغل گروه بندی شده توسط ستاد ملی مقابله با کرونا بخشنامه دولتی وجود دارد و طی این بخشنامه اعلام شده که در شرایط نارنجی محدودیت‌هایی برای مشاغل گروه ۳ ایجاد می‌شود، بر این اساس و به دلیل نارنجی شدن وضعیت شهر تهران، فعالیت‌های تئاتری نیز تعطیل می‌شود.

وی درباره این موضوع که قرار بود رایزنی‌هایی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای جابجایی تئاتر از گروه ۳ مشاغل تعیین شده توسط ستاد ملی مقابله با کرونا به گروه ۲ انجام شود، یادآور شد: ساعتی پیش درباره این موضوع جلسه‌ای در وزارت بهداشت داشتیم و قرار شد تا پایان هفته جاری نیز به همراه معاون هنری وزیر ارشاد جلسه‌ای دیگری در وزارت بهداشت داشته باشیم.

مدیرکل هنرهای نمایشی تأکید کرد: با توجه به توضیحات و توجیهاتی که برای جابجایی گروه شغلی تئاتر در ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه داده‌ایم امیدواریم بعد از برگزاری جلسه مجدد در وزارت بهداشت این جابجایی اتفاق بیفتد و از تعطیلی‌های مکرر تئاتر جلوگیری کنیم.

آشنا تصریح کرد: بسیاری از هنرمندان تئاتر تنها از طریق فعالیت در این حوزه ارتزاق می‌کنند و شغل شأن تئاتر است و تعطیلی‌ها مکرر به معاش و زندگی شأن آسیب می‌زند.

گفتنی است ساعاتی پیش محمدرضا فرجی مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی در گفتگویی با خبرنگار مهر درباره تعطیلی سینماها اعلام کرد تعطیلی سینما بر اساس تصمیماتی است که ستاد ملی مبارزه با کرونا می‌گیرد یعنی به صورت اتوماتیک این اتفاق رخ می‌دهد. وقتی شهر به حالت نارنجی درمی‌آید گروه‌های کاری که در گروه سه قرار دارند به صورت خودکار تعطیل می‌شوند با توجه به اینکه سینماها هم درجه بندی مشاغل گروه سه را دارند دچار تعطیلی می‌شوند.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار