رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 30 خبر


  • شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰
  • السبت ۱۰ صفر ۱۴۴۳
  • 2021 Saturday 18 September
مشاور مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس:

مهلت ارسال آثار به جایزه سرو تا پایان مرداد ۱۴۰۰ تمدید شد

 توحید معصومی با تاکید بر اهمیت توجه به تولید نمایشنامه‌های فاخر به ویژه در ایام کرونا که تولید و اجرای عمویم آثار تئاتری نمی‌تواند روال پیشین را طی کند از تمدید مهلت ارسال آثار به دومین دوره جایزه سرو تا پایانمرداد ماه خبر داد. توحید معصومی با اشاره به آنکه در دوران رکود نسبی تئاتر […]

 توحید معصومی با تاکید بر اهمیت توجه به تولید نمایشنامه‌های فاخر به ویژه در ایام کرونا که تولید و اجرای عمویم آثار تئاتری نمی‌تواند روال پیشین را طی کند از تمدید مهلت ارسال آثار به دومین دوره جایزه سرو تا پایانمرداد ماه خبر داد.

توحید معصومی با اشاره به آنکه در دوران رکود نسبی تئاتر در کشور به علت شیوع ویروس کووید ۱۹ قرار داریم و تئاتر با عدم تداوم و استمرار در اجراها روبرو بوده است، گفت: بر این اساس تصمیم گرفته شده تا به پاس قدردانی از تلاش نویسندگان، پژوهشگران، دانشجویان و فعالان حوزه تئاترهای تلویزیونی دومین دوره جایزه سرو را با تمرکز بر نمایشنامه‌ها، پژوهش، پایان‌نامه و تله‌تئاترهای منتشر شده در بازه زمانی ۱۳۹۰- ۱۳۹۹ برگزار کنیم.

وی ادامه داد: بر همین اساس و با توجه به استقبال بالای هنرمندان از این رویداد و درخواست مکرر متقاضیان، مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جایزه را تاپایان مرداد ماه ۱۴۰۰ تمدید کردیم تا طیف بیشتری از فعالان حوزه تئاتر مقاومت، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس امکان حضور در این رقابت را پیدا کنند.

تشریح شرایط حضور هنرمندان، ‌ناشران، ‌نمایشنامه‌نویسان و پژوهشگران

مشاور عالی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس گفت: کلیه ناشران، نمایشنامه‌نویسان و پژوهشگرانی که در دهه ۹۰ کتاب پژوهشی یا نمایشنامه با موضوع انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت به رشته تحریر درآورده و منتشر کردند، می‌توانند در بخش نمایشنامه و پژوهش این جایزه حضور داشته باشند.

وی افزود: همچنین دانشجویانی که در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری پایان‌نامه دفاع شده با موضوعات مذکور دارند نیز می توانند مدارک مندرج در فراخوان را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

معصومی تصریح کرد: کارگردانان و تهیه کنندگانی که تئاترهای تلویزیونی و تله‌تئاتر با مضامین انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت در دهه ۹۰ تولید کردند و آثارشان از شبکه های سراسری و استانی رسانه ملی پخش شده است نیز می توانند آثار خود را تا پایان مرداد ۱۴۰۰ به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

اختتامیه در صورت فراهم بودن شرایط در مهر ماه ۱۴۰۰ به شکل حضوری برگزار می‌شود

مشاور عالی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در پایان ابراز امیدواری کرد که در صورت مساعد بودن شرایط و بهبودی اوضاع مراسم اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان و منتخبان این رویداد فرهنگی و هنری مهرماه سال جاری و همزمان با هفته گرامیداشت دفاع مقدس در تهران با حضور برگزیدگان و شخصیت های فرهنگی هنری برگزار شود.

دبیرخانه دومین دوره جایزه سرو به نشانی تهران، خیابان شهید احمد قصیر، بخارست هشتم، پلاک ۱۶، طبقه ششم از ساعت ۹ الی ۱۶ روزهای شنبه تا چهارشنبه پذیرای علاقه مندان به حضوردر این رقابت است.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار