فیلم سینمایی «زالاوا» با بازی نوید پورفرج، پوریا رحیمی‌سام و هدی زین‌العابدین به تهیه‌کنندگی روح‌الله و سمیرا برادری، پس از نمایش در بخش هفته منتقدین جشنواره فیلم ونیز در بخش Midnight Maddens جشنواره فیلم تورنتو برای کسب جایزه‌ تماشاگران با پنج فیلم دیگر، از جمله تیتان، برنده‌ی نخل طلای کن ۲۰۲۱ به رقابت می‌پردازد.

بخش Midnight Maddens یکی از بخش‌های اصلی جشنواره تورنتو است که از سال ۱۹۸۸ و باهدف نمایش فیلم‌هایی در ژانر وحشت، فانتزی، علمی تخیلی و اکشن، پایه‌گذاری شده است. نمایش فیلم‌های این بخش نیمه‌شب آغاز می‌شود و یکی از بخش‌های جوان‌پسند و پرمخاطب فستیوال است که «زالاوا» در دومین حضور بین‌المللی خود به‌عنوان تنها فیلم آسیایی در این بخش به نمایش در می‌آید.

جشنواره فیلم تورنتو در کنار جشنواره ساندنس معتبرترین جشنواره فیلم آمریکای شمالی است که پیش‌ازاین ٨٢ فیلم انتخابی سینمای معاصر جهان و بخش کشف را اعلام کرد و در نشست خبری امروز نیز فیلم‌های بخش‌های دیگر این جشنواره را که از ١٨ تا ٢٧ شهریور (٩ تا ١٨ سپتامبر) در کانادا برگزار می‌شود اعلام نمود.

«زالاوا» نخستین تجربه سینمایی ارسلان امیری در مقام کارگردان است که فیلم‌نامه آن را به همراه آیدا پناهنده و تهمینه بهرام به نگارش درآورده و به ماجرای اهالی روستایی می‌پردازد که ادعا می‌کنند جن به روستایشان زده است. «زالاوا» در نخستین نمایش خود در جشنواره فیلم فجر سی و نهم، کاندیدای دریافت ده سیمرغ و برندهٔ سه سیمرغ در بخش‌های مختلف شد.

منبع: سوره سینما